X
در سالمرگ پرویز مشکاتیان

«ماه تابان» با اثری از جلیل شهناز منتشر شد

شنبه, 1 مهر 1396

آلبوم «ماه تابان» به آهنگسازی علی خشتی‌نژاد، خوانندگی محمدسعید شاهری و تنظیم محمد وکیلی همزمان با سالمرگ پرویز مشکاتیان و با دربرگیری قطعه‌ای از جلیل شهناز در قالب مراسمی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، مراسم رونمایی آلبوم موسیقی «ماه تابان»۳۰ شهریور همزمان با سالمرگ پرویز مشکاتیان با حضور عوامل آلبوم و چهره‌های هنری همچون کیهان ملکی بازیگر، اکبر رحمتی بازیگر، یحیی منصورموید تهیه‌کننده سینما، فرانک یوسفی مجری و گویندۀ رادیو و قهرمانان ورزشی همچون حسن میراز حسینی، مهدی پهناور، علی برات‌زاده در خانۀ فرهنگ پویا رونمایی شد.

در ابتدای این برنامه که با یاد و ادای احترام به پرویز مشکاتیان همراه بود به دعوت اشکان تفنگسازان مجری مراسم، علی خشتی‌نژاد آهنگساز «ماه تابان» به ایراد سخنانی در خصوص روند شکل‌گیری این اثر پرداخت و گفت: اولین جرقه‌های این کار در همکاری با مؤسسۀ سروش مولانا زده شد به طوری که سه تصنیف بر اساس اشعار مولانا ساختم و به همراه محمد سعید شاهری در مراسم سالروز حضرت مولانا اجرا کردیم. به دنبال آن تصانیف دیگر این اثر بر روی اشعاری از حسین منزوی و پدرم ساختم و در نهایت با چندین تکنوازی در قالب یک آلبوم با عنوان «ماه تابان» به خوانندگی آقای شاهری شکل گرفت.

وی ادامه داد: یکی از قطعات این آلبوم بر اساس پیش‌درآمدی از استاد جلیل شهناز و با تقدیم به ایشان ساخته شده که تصمیم گرفتیم اثرمان را به یاد ایشان در بازار موسیقی منتشر کردیم.

محمدسعید شاهری خواننده این اثر نیز گفت: بالاخره بعد از سه سال در سالروز پرواز پرویز مشکاتیان توانستیم  از «ماه تابان» رونمایی کنیم. خیلی خوشحالم که با یک تیم حرفه‌ای کار اولم را شروع کردم و ممنونم از آهنگساز خوش‌ذوق آقای علی خشتی‌نژاد که بهترین قطعاتشان را به من هدیه دادند و همچنین تنظیم دوست خوبم آقای محمد وکیلی.

وی افزود: این روزها همه از من می‌پرسند که چرا موسیقی اصیل؟ چرا سنتی؟ و چرا تلفیقی کار نمی‌کنی؟ من هیچ دفاعی از سبکی که کار می‌کنم ندارم چون من با این سبک و این نوع آواز به اوج می‌رسم و این سبک و این پیشینۀ آواز ایران هیچ نیازی به توجه من نخواهد داشت و همیشه با ارزش‌ترین خواهد ماند. شاید در آینده کارهای تلفیقی هم خواندم اما اگر این اتفاق هم بیفتد برای دل خودم و به علایق خودم اینکار را خواهم کرد.

شاهری بیان داشت: یک خواننده اگر بخواهد روح صدا را در آن ملودی و شعر بدمد باید از نظر حس و حال با آن قطعه ارتباط برقرار کند و در موسیقی ایرانی و آواز ایرانی حس و لحن خوش حرف اول را می‌زند.

این خواننده در پایان ضمن قدردانی از استادانش همچون علی‌اصغر شاهزیدی، غفور شیخ، خسرو علمیه و محمدرضا صادقی خاطرنشان کرد: در آینده تصانیفی به آهنگسازی خودم منتشر خواهم کرد که امیدوارم مورد پسند مخاطبانم باشد.

در پایان مراسم دو قطعه از آلبوم «ماه تابان» توسط بخشی از گروه متشکل از علی خشتی‌نژاد: تار، سحاب تربتی: تمبک، روزبه زرعی: دف و پرکاشن، حسین سجودی: تارباس، آیدین ترکیان: کمانچه و محمدسعید شاهری: خواننده اجرا شد.

آلبوم «ماه تابان» به خوانندگی محمدسعید شاهری، آهنگسازی علی خشتی‌نژاد و تنظیم محمد وکیلی با دربرگیری قطعاتی چون ماه تابان با شعری از غلام‌عباس خشتی‌نژاد، چهارمضراب سماع دیوانه، تکنوازی تار، تصنیف بیدل با شعری از مولانا، تکنوازی سه‌تار، تصنیف دلسپرده با شعری از حسین منزوی، تکنوازی تار، تصنیف عروج با شعری از مولانا، تصنیف تو و من با شعری از حسین منزوی، تکنوازی سه‌تار، تصنیف زندگانی با شعری از مولانا و مقدمۀ ماه تابان (به یاد استاد جلیل شهناز) توسط انتشارات جوان در بازار موسیقی منتشر شد.

چاپ
>