X
با اجرای ارکستر مجلسی رسا و رهبری بهنام ابوالقاسم

قطعاتی از فردین خلعتبری در کنسرت هزار و یک شب به صحنه می‌رود

یکشنبه, 28 مرداد 1397

در این برنامه که در روزهای اول و دوم شهریورماه در تالار رودکی تهران به صحنه خواهد رفت، آثاری از آخرین ساخته‌های خلعتبری برای سینما که عنوان”هزار و یک شب”  را روی خود دارد اجرا خواهد شد. قطعاتی از آثاری چون “پروانه‌ای در باد”، “نیمکت”، “آسمان من”، “شکلات”، “پستچی سه بار در نمی‌زند”، “دندون طلا” و…در این کنسرت با اجرای ارکستر رسا به صحنه می‌روند. کنسرت “هزار و یک شب”  اولین همکاری فردین خلعتبری، بهنام ابوالقاسم و ارکستر رسا است و اولین باری است که پوریا اخواص و پدرام فریوسفی در این ترکیب روی صحنه می‌روند.

ارکستر مجلسی رسا نیز به عنوان اجراکننده آثار متشکل از ۲۵ نوازنده با سرپرستی مظفر نبیلی است که  فعالیت حرفه ای خود را در سال ۱۳۸۹ به شکل کوارتت زهی آغاز کرده تا به حال برنامه های موفقی در تالار رودکی تهران، کلیسای آلمانی های مقیم ایران و دیگر سالن های معتبر ایران اجرا کرده است. در سال ۱۳۹۲ به رهبری رامیار بهزادی در بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر شرکت کرد و عنوان دوم بخش رقابتی را به دست آورد. در سال ۱۳۹۳ نیز تمرینات خود را زیر نظر دکتر منوچهر صهبایی ادامه داد و در سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی فجرعنوان گروه برگزیده را از آن خود کرد. همچنین این ارکستر در سالهای اخیر با همکاری نوازندگان و سولیست های اروپایی به فعالیت پرداخته و آثار ارزشمندی در ایران و خارج از ایران به اجرا گذاشته است.

بهنام ابوالقاسم، آهنگساز و پیانیست برجسته ایرانی هم در این اجرا به عنوان رهبر میهمان حضور دارد. او که به تازگی در کنسرت “طرحی تو در اندازیم” به عنوان رهبر و پیانیست حضور داشت، در این اجرا نوازندگی را هم عهده دار خواهد بود.

اجرای آثار باکلام را پوریا اخواص به عهده دارد که پیش از این با ارکستر ملی موسیقی ایران همکاری داشته است و در سالهای اخیر با گروه های مختلف موسیقی سنتی به اجرا پرداخته و در اجرای اثر “غمنومه فریدون” به آهنگسازی حسین علیزاده هم حضوری فعال داشته است.

در این کنسرت که در دو بخش به صحنه خواهد رفت، پدرام فریوسفی، نوازنده برجسته ویولن نوازندگی سولو را عهده‌دار خواهد بود که در “هزار و یکشب” شخصیتی ویژه برای ساز او در نظر گرفته شده است. ضمنا در این اجرا برای اولین بار اشعاری از آخرین آثار مرحوم افشین یداللهی به صحنه خواهد رفت که همگی آنها توسط دوست و همکار دیرین او فردین خلعتبری آهنگسازی شده اند.

مدیریت هنری ارکستر را مظفر نبیلی به عهده دارد و میثم ترکیان کنسرت مایستر ارکستر است.

این اجرا ساعت ۲۱ در محل تالار رودکی برگزار خواهد شد و بلیت فروشی در سایت ایران کنسرت (Iiranconcert.com) در حال انجام است و پذیرای عموم علاقمندان موسیقی است.

چاپ
>