X
چهارشنبه پنجم اردیبهشت در فرهنگسرای ارسباران

فینال هزارصدای سنتی برگزار می‌شود

یکشنبه, 2 اردیبهشت 1397

عصر روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۷، دور نهایی بخش سنتی ایرانی برنامه هزارصدا با داوری استادان فریدون شهبازیان، محمدعلی بهمنی و صدیق تعریف برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در این برنامه استادان فریدون شهبازیان برای بخش آهنگسازی، محمدعلی بهمنی برای بخش شعر و ترانه، و صدیق تعریف برای بخش آواز و خوانندگی به عنوان داور برای نقد و بررسی آثار گروه‌های منتخب حضور دارند و در پایان گروه برگزیده را به عنوان برترین گروه سال انتخاب و معرفی می‌کنند. هر کدام از این هنرمندان در برنامه‌های پیشین هزارصدا به عنوان داور در برنامه شرکت کرده بودند و شهبازیان و بهمنی در فینال سال گذشته هزارصدا نیز به عنوان داور حضور داشتند. گروه‌های صفیر، چکاد، آوای میهن و رها چهار گروه منتخب برای برگزاری برنامه فینال هستند که در سال گذشته و در طی ده برنامه و از بین حدود سی گروه شرکت‌کننده در برنامه‌های مقدماتی برگزیده شده و در روز چهارشنبه، آخرین اجرای خود را خدمت داوران و علاقمندان موسیقی ارائه خواهند کرد.

بنا بر اعلام مدیر این برنامه، لوح تقدیر با امضای استادان، پخش فیلم اجرای گروه برگزیده و همچنین ضبط کامل استودیویی یک اثر از گروه از جمله جوایز اهدایی به گروه برگزیده است. این ضبط، هدیه استودیو تهران به مدیریت مازیار عطاریان به برگزیده برنامه هزارصدا است.

همچنین در پایان این برنامه و به عنوان گروه مهمان، خواننده و ردیف‌دان پیشکسوت محمدرئوف قنبری با سنتورنوازی رضا مهدوی قطعه آواز و تصنیفی را به علاقمندان موسیقی اصیل ایرانی تقدیم خواهند کرد.

یکی دیگر از بخش های جنبی این برنامه، اجرای مشترک ساز و آواز و تصنیف علیرضا جعفرزاده، خواننده برگزیده سال ۹۴  و جهانبخش احمدپور، سرپرست و نوازنده گروه برگزیده سال ۹۵ هزاصداست.

این برنامه رأس ساعت ۱۸ در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان جلفا سیدخندان آغاز خواهد شد.

هزارصدا برنامه‌ای برای معرفی استعدادها و چهره‌های تازه موسیقی است که در در دو بخش سنتی و پاپ برگزار می‌شود. این برنامه به ابتکار، مدیریت و اجرای روزنامه‌نگار حوزه موسیقی، آرش نصیری از سال ۱۳۹۲ آغاز شده و اولیه برنامه ساز و آواز منسجم و ادامه‌دار در موسیقی ایران است. هزارصدا دو بار در ماه برای دو بخش سنتی و پاپ برگزار می‌شود و بنابر توافق جدید با فرهنگسرای ارسباران، بخش سنتی آن در اولین چهارشنبه و بخش پاپ آن در سومین چهارشنبه هر ماه برگزار می‌شود. به این ترتیب و بنا بر اعلام مدیر و مجری این برنامه، فینال بخش پاپ هزارصدا نیز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت برگزار و بهترین خواننده پاپ سال گذشته نیز معرفی و سپس روال عادی مقدماتی هزارصدا برای سال جدید با رویکردی تازه آغاز خواهد شد.

چاپ
>