X

فرهاد فخرالدینی: این کنسرت نتیجه ۵۰ سال فعالیتم در موسیقی است

شنبه, 30 تیر 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، فرهاد فخرالدینی در نخستین اظهاراتش درباره کنسرت  ۱۱ و ۱۲ مرداد با عنوان «شبی با فخر موسیقی ایران» در تالار وحدت با همراهی ارکستر فرهنگ و هنر، گفت: چندی پیش از اجراهای ارکستر فرهنگ و هنر که وابسته به مرکز علمی و کاربردی واحد ۴۶ تهران است دیدن کردم. اجرای نخست‌شان با هنرمند خوب آذربایجانی رامیز قلی‌اف و اجرای بعدی نیز با محمد معتمدی که قابل‌توجه و خوب بودند. این ارکستر به وسیله شهرام توکلی و علی‌اکبر قربانی هدایت می‌شود و سوسن تقی‌پور مدیریت آن را بر عهده دارد. من فعالیت‌های این ارکستر را خوب و قابل توجه دیدم و جوانانی را دیدم که انگیزه و انرژی خوبی برای اجرا داشتند.

او افزود: دوستان خوبم آقای قربانی و توکلی خواهان همکاری من با ارکستر بودند و خانم تقی‌پور هم امکاناتی را فراهم آوردند تا من بتوانم در این اجرا با ارکستر فرهنگ و هنر همکاری کنم. برای این کنسرت رپرتواری که تدارک دیده شده است همه از آثار من است که از ۵۰ سال پیش تاکنون ساخته شده است.

فخرالدینی درباره جزئیات بیشتر این کنسرت توضیح داد: آثاری چون «سوئیت همایون» که ۵۰ سال پیش ساختمش را به عنوان قطعه نخست در این کنسرت اجرا خواهیم کرد. قطعه دوم اثری‌ است تحت عنوان «برای دخترم» که به یاد دختری که در سال‌های دور از دست دادمش، ساخته‌ام. شعر این اثر از فریدون مشیری است که آن را برای دختر خودش، بهار مشیری سروده بود. این اثر را در سال ۱۳۵۳ تولید کردم. قطعه «موج» با شعری از فریدون مشیری، «سوئیت ساوالان»، «سوئیت ابن‌سینا»، آهنگ «اشتیاق» با شعری از فریدون مشیری و «درد گنگ» با شعری از ابتهاج، «به یاد جوانی»، «خلیج فارس»، «بهار می‌شود»، «سرود بهار» و… از دیگر آثاری است که قرار است در این کنسرت اجرا شود.

این هنرمند باسابقه در انتهای صحبت‌های خود تصریح کرد: امیدوارم که برنامه جامع و خوبی باشد. بعد از چند سال وقفه روی صحنه می‌آیم و امیدوارم هنردوستان بیایند و این برنامه را ببینید و می‌دانم که قطعا مورد توجه قرار خواهد گرفت. ارکستر و گروه با شور و اشتیاق مشغول تمرینند و امیدوارم اجرای خوبی از آب درآید. این کنسرت نتیجه ۵۰ سال فعالیت من در حوزه موسیقی است، زمانی که رهبر ارکستر رادیو تلویزیون ایران بودم و زمانی که رهبر ارکستر موسیقی ملی بودم. مشتاقانه در انتظار دیدار مردم هستم که وقتی برمی‌گردم چهره زیبای آن‌ها را در سالن وحدت ببینم و لذت ببرم.

وحید تاج و مجتبی عسکری به عنوان خواننده در این کنسرت حضور دارند و شهرام توکلی و علی‌اکبر قربانی نیز رهبران ثابت این ارکستر هستند.

کنسرت «شبی با فخر موسیقی ایران» با همراهی ارکستر فرهنگ و هنر ۱۱ و ۱۲ مرداد با حضور فرهاد فخرالدینی به عنوان رهبر مهمان ارکستر در تالار وحدت و به تهیه‌کنندگی سوسن تقی‌پور (مدیر مرکز علمی کاربردی واحد ۴۶) برگزار می‌شود.

چاپ
>