X

فرصتی برای بیان احساسات و عواطف انسانی

دوشنبه, 21 بهمن 1398

محمد اله‌یاری، مدیرکل دفتر موسیقی به سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پیام داد.

به گزارش نای، محمد اله‌یاری، مدیر کل دفتر موسیقی و رییس سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر در پیامی به این جشنواره نوشته است:

اکنون که صفحات کتاب سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر را ورق می‌زنید، بخشی از تلاش‌های هنرمندان موسیقی کشور و دست‌اندکاران جشنواره را به نظاره می‌نشینید. جشنواره موسیقی فجر به‌عنوان بزرگ‌ترین رخداد موسیقایی کشور، فرصت مغتنمی است برای بیان احساسات و عواطف لطیف انسانی، فرصتی برای بیان اوج‌ها و فرودهایی که مردمان ایران‌زمین در کنار هم تجربه می‌کنند. و فرصتی است برای دعوت از سایر ملل تا با ابزار هنر و موسیقی به زبان مشترک با یکدیگر برسند.

این جشنواره با هدف به‌عرصه‌آوردن هنر هنرمندان موسیقی در برابر نگاه هوشمندانه مردم و فراهم‌کردن زمینۀ ارتقاء موسیقی کشور برگزار می‌شود. جشنواره‌ای که با دعوت از هنرمندان داخلی و خارجی به دنبال پیوند فرهنگی و گسترش ارتباطات بین‌المللی است تا بتواند بیش از گذشته در معرفی موسیقی ایرانی و موسیقی‌دانان ارزشمند کشور گام بردارد.

جشنوارۀ سی‌وپنجم در حالی برگزار می‌شود که شهادت سپهبدحاج‌قاسم سلیمانی و سانحۀ هوایی جانگداز جان‌باختن هموطنان عزیزمان، داغ عمیقی بر دل تمام ایرانیان وارد کرد. هنرمندان و تمام دست‌اندکاران اجرای این رویداد نیز با قلبی پردرد، اما گام‌هایی مصمم‌تر از گذشته و با تلاشی بی‌دریغ در برپایی جشنواره قدم برداشتند تا بتوانند از طریق صدای هنر و موسیقی، پیام صلح و آزادیخواهی جامعه ایرانی را به گوش سایر ملل برسانند و مردم را به احساس زندگی عادی برگردانند.

فرصت را مغتنم می‌شمرم و از تلاش‌های دبیر محترم جشنواره، اعضای هیئت انتخاب آثار و گروه‌ها، شورای ارزیابی جشنواره و همکارانم در دبیرخانه و ستاد اجرایی و پشتیبانی جشنواره قدردانی می‌نمایم.

چاپ
>