X

علی رهبری ارکستر زاگرب را در حضور سفیر ایران و کرواسی به صحنه برد

شنبه, 14 اسفند 1400

به گزارش نای اجرای سمفونی «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازى و رهبرى على رهبرى و خوانندگى رضا فکرى و با حضور سفرای ایران و کرواسی و همزمان با سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و کرواسی در شهر زاگرب برگزار شد.

کنسرت «چنین گفت زرتشت» از آثار على رهبرى جمعه سیزدهم اسفندماه به رهبرى این موسیقیدان ایرانی تبار و رهبر شناخته شده جهانی و خوانندگى رضا فکرى همراه با ارکستر و کر فیلارمونیک زاگرب در سالن لیسینسکى شهر زاگرب به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس ارکستر فیلارمونیک زاگرب و هم زمان با سی‌اُمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و کرواسى به روى صحنه رفت.
سالن لیسینسکى شهر زاگرب که بزرگ ترین سالن موسیقى کرواسی است در حالى میزبان این کنسرت با شکوه بود که با استقبال بسیار زیاد مردم کرواسى تمام ١٨٠٠ صندلى آن پر شد و علاوه بر آن بسیارى از مقامات سیاسى و هنرى کرواسى و ایران و سفراى کشورهاى مختلف از جمله سُفراى دو کشور ایران و کرواسى مهمانان این برنامه بودند.

ارکستر فیلارمونیک زاگرب یکى از مشهورترین فیلارمونیک‌هاى اروپا است که استاد رهبرى سال‌ها مدیریت هنرى این ارکستر را برعهده داشته است.

قطعه «چنین گفت زرتشت» به تازگی براى کمپانى بزرگ ناکسوس آلمان ضبط شده و به زودى در سراسر جهان منتشر خواهد شد.

این کنسرت علاوه بر مردم زاگرب بسیار مورد توجه رسانه‌ها و رادیو تلویزیون کشور کرواسى هم قرار گرفت و نشریات مهم، سایت‌هاى خبرى و مهم‌ترین برنامه زنده تلویزیونى کرواسى و دیگر رسانه‌ها به آن پرداختند به طورى که مقرر گردید این قطعه در فستیوال‌هاى مختلف کرواسى و اروپا نیز اجرا شود.

خوانندگى این کنسرت به عهده رضا فکرى بود که همکارى‌هاى بسیاری از جمله اپراى «غمنامه ایرانیان»،اپراى «حضرت ابراهیم»، «دیوان شرق و غرب گوته» و قطعه «مرشد» را با على رهبرى در کارنامه خود دارد.

چاپ
>