X

علیرضا جلالیان: امیدواریم قصۀ غم‌انگیز دورۀ گذشته تکرار نشود

شنبه, 22 اردیبهشت 1397

مدیر پروژه «شب‌های موسیقی خراسان» با تشریح جزییات این کنسرت از تلاش برای اجرای چند برنامه متفاوت با حضور هنرمندان شناخته‌شدۀ موسیقی مقامی خراسان سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، علیرضا جلالیان مدیر پروژه «شب‌های موسیقی خراسان» در این خصوص بیان کرد: قرار است روز ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ویژه‌برنامۀ متفاوتی با حضور سه گروه شناخته‌شدۀ موسیقی نواحی خراسان در تالار رودکی برگزار کنیم که بر اساس آن گروه های «صبا»، «سیمرغ» و «ژنده‌پیل» در سه شب متوالی به اجرای آثاری برگرفته از موسیقی مقامی خراسان می‌پردازند.

وی ادامه داد: این ویژه‌برنامه در ادامه برنامۀ «شب‌های موسیقی خراسان» در اسفند ماه سال ۹۶ است که به دلیل برخی از اتفاقات در خانۀ اندیشمندان علوم انسانی برگزار نشد و ما این بار تصمیم داریم با همکاری معاونت هنری وزارت ارشاد فضایی را فراهم کنیم تا علاقه‌مندان موسیقی نواحی به ویژه موسیقی منطقۀ خراسان بتوانند از برنامه‌های ما دیدن کنند. آنچه ما برای این کنسرت‌ها برای مخاطبان در نظر گرفتیم اجرای آثار هیجان‌انگیز و باکیفیت است که می‌تواند رضایت شنوندگان موسیقی را فراهم کند.

مدیر پروژه «شب‌های موسیقی خراسان» توضیح داد: فضای اجرای زنده آثار مرتبط با موسیقی اقوام ایران در زمینه جذب مخاطب ضعیف بوده و اغلب مخاطبان با جذابیت‌های این نوع موسیقی آشنایی ندارند. همچنین هیچ انگیزه‌ای برای حمایت از موسیقی اقوام ایران وجود ندارد و در چنین شرایطی قطعاً با بحران مخاطب روبه‌رو می‌شویم و ماجرا همانی می‌شود که در پروژۀ «شب‌های موسیقی خراسان» سال گذشته اتفاق افتاد.

جلالیان در پایان گفت: ما برای برگزاری این برنامه به هیچ عنوان انگیزۀ اقتصادی نداریم بلکه تلاش داریم به سهم خود گوشه‌ای از فعالیت استادان و هنرمندان پرانگیزه موسیقی اقوام ایران را به مخاطبان ارائه دهیم و امیدوارم چنین فعالیت‌هایی بتواند این بار با استقبال مردم مواجه شود. ما در دورۀ گذشته فقط موفق به برگزاری مراسم قدردانی استاد عثمان محمدپرست شدیم که دوست داشتیم در کنار این برنامه گروه‌های دیگر نیز آثار خود را به شهروندان ارائه دهند، اما متأسفانه چیزی که انتظار داشتیم نشد ولی این بار امیدواریم قصه غم‌انگیز دوره گذشته تکرار نشود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

چاپ
>