X

طنین موسیقی سنتی در عمارت روبرو

شنبه, 19 اسفند 1396

مجموعه فرهنگی هنری «عمارت روبرو» در روزهای پایانی سال جاری برنامه‌های ویژه‌ای در حوزه موسیقی سنتی و محلی برای مخاطبان تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در روزهای پایانی سال جاری سه گروه موسیقی برنامه‌های متفاوتی برای علاقمندان اجرا می‌کنند.

برنامه موسیقی «برف کنج» شامل  تکنوازی کمانچه با حضور چکاد فشارکی است. بخش اول این برنامه در آواز ابوعطا و آواز دشتی و بخش دوم در آواز بیات ترک و افشاری اجرا می‌شود. این برنامه ۱۹ اسفند، ساعت ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود.

«دونوازی تار و عود» برنامه‌ای دیگری است که با آهنگسازی و نوازندگی آرش آقایی و غزل همایونی برای علاقه‌مندان اجرا می‌شود. قطعات این برنامه با رویکرد به فرم، مفهوم کمپوزیسیون و پرداختن به رنگ صوتی سازها تهیه شده است. این کنسرت ۲۰ اسفند، ساعت ۲۰:۳۰ در عمارت روبرو اجرا می‌شود.

همچنین کنسرت «سفری هست، نگاهی و صدایی…» با اجرای گروه «کمنزیل» با نگاهی مدرن به موسیقی سنتی شهر جیرفت تلاش می‌کند تجربه‌ای تازه به موسیقی فولکلور ایرانی و موسیقی جز داشته باشد.

در این برنامه عرفان افشاری‌پور (گیتار)، بهزاد دانش (گیتار)، البرز آیینی (هارمونیکا)، مژده صالحی و راحله حاجی‌زاده (بَک وُکال)، بنیامین مرادی (باس) و شهرام شجاعی (درامز) حضور خواهند داشت. این برنامه ۲۵ اسفند، ساعت ۱۸:۳۰ اجرا می‌شود.

چاپ
>