X

طنین موسیقی فیلم‌های مطرح دنیا در یک کنسرت

سه شنبه, 31 مرداد 1396

امین غفاری به همراه گروهش روی صحنه رفت و مخاطبان موسیقی کلاسیک اجرای خوبی را از موسیقی فیلم‌های مطرح و موسیقی کلاسیک به تماشا نشستند.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، صدای تشویق جمعیت با بالا رفتن پرده‌ی صحنه بلند شد و با واردشدن نوازندگان ادامه پیدا کرد. هر یک از اعضای گروه در جای خود نشستند و سازهایشان را به دست گرفتند. گروه قطعه‌ای برای مقدمه نواخت و سپس امین غفاری روی صحنه آمد.

اثری از جیمز هونر نخستین قطعه این کنسرت کلاسیک بود. «زورو» هم‌زمان با شروع هنرنمایی امین غفاری به‌عنوان سولیست و پخش تصاویری از فیلم سینمایی زورو به اجرا درآمد. این قطعه با فضایی که ایجاد نمود توانست از همان ابتدا مخاطب را با خود همراه و مشتاق ادامه کند.

امین غفاری پس از نخستین قطعه از حضور داشتن مخاطبان خود ابراز خرسندی کرد و قطعه بعدی را به پدر و مادر خود تقدیم کرد. «لیبسلاید» با پشت پیانو نشستن نوازنده پیانو و شنیده شدن نوای پیانو آغاز شد. در این قطعه که ساخته فریتز کرایسلر بود، ساز ویولن و پیانو به زیبایی با یکدیگر هم‌صدا شدند و نوایی دل‌نشین را ایجاد کردند. بی‌وقفه قطعه بعدی که «هری پاتر» نام داشت، نواخته شد. نت‌های ابتدایی این قطعه جمعیت را به شوق آورد و صدای تشویق‌ها بلند شد. تصاویر فیلم هری پاتر در پس‌زمینه به خاطره‌انگیزی این قطعه کمک کرد و حاضران را به گذشته برد.

اثری از انیو موریکونه انتخاب بعدی بود. در «سینما پارادیزو» گروه به‌خوبی با امین غفاری همراه شد. این قطعه‌ی آرام فضای سالن را تغییر داد و همه را برای شنیدن اثر زیبایی از باخ آماده کرد. «ایر» با پخش تصاویری از آسمان نواخته شد. «پرلود و آلگرو» به‌عنوان آخرین قطعه بخش نخست پس از «ایر» اجرا شد.

پس از تنفسی چنددقیقه‌ای، بخش دوم کنسرت با اثری از رامین جوادی آغاز گشت. «بازی تاج‌وتخت» شروعی پرشور برای بخش دوم محسوب شد و جمعیت را مجذوب صحنه نمود. «شاکن» با حرکت آرشه غفاری طنین‌انداز شد. اثر ویتالی به ساخته‌ای از جیمز هورنر پیوند خورد و «شجاع دل» شنیده شد.

انتخابی از قطعات خاطره‌انگیز هانس زیمر کنسرت را ادامه داد. «دزدان دریای کاراییب»، این قطعه‌ی نوستالژیک، هم‌زمان با پخش تصاویر فیلم نواخته شد.

پس از «والس بهار» که از ساخته‌های خود امین غفاری بود، قطعه انتهایی به اجرا درآمد. «چارداش» به‌عنوان حسن ختام این کنسرت اجرا شد. در پایان جمعیت با تشویق ممتد خود رضایتشان را از این اجرا اعلام نمودند و باعث شدند گروه دو قطعه را تکرار کند.

نوید شعبان زاده (ویلن یک)، امین عطایی (ویلن دو)، دانیال جورابچی (ویولا)، هستی سپاسی (ویلنسل)، محمدصادق فرزانه (کنترباس و گیتار)، حسین محمدی (گیتار)، همایون آرام‌فر (پیانو و سازهای الکترونیک)، ماه‌سیما فلاحی (فلوت)، سحر شاطری (ادوات کوبه‌ای) به سرپرستی امین غفاری (سولیست ویلن) به اجرا پرداختند.

ماه‌چهره خلیلی، پرواز همای، معصومه کریمی، امیر کربلایی‌‌زاده، سام نوری، علی جعفری، آناهیتا همتی، علی‌اکبر قربانی، مهدی وجدانی و… از مهمانان این کنسرت بودند.

چاپ
>