X

طالبی: قطعات موسیقی انتخاباتی باید مجوز بگیرند

یکشنبه, 10 اردیبهشت 1396

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری درباره فعالیت گروه‌ها و هنرمندان حوزه موسیقی در ستادهای تبلیغاتی و همچنین اجراهای صحنه‌ای توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نحوه فعالیت‌های احتمالی گروه‌ها و هنرمندان حوزه موسیقی در ستادهای تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری و همچنین اجراهای صحنه‌ای در ایام منتهی به انتخابات بیان کرد: هر اثر موسیقایی که بخواهد به مناسبت برگزاری انتخابات یا در حمایت از یک نامزد خاص منتشر شود باید مثل هر تک آهنگ دیگر از طریق روند قانونی مجوز رسمی خود را از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کند.

وی درباره حوزه شهرستان‌ها نیز توضیح داد: در حوزه صدور مجوز برای اجرا در شهرستان‌ها همانطور که می دانید از یک سال و نیم گذشته مجوز تمامی اجراهای صحنه‌ای موسیقیِ کمتر از یک هزار و ۲۰۰ نفر به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها تفویض شده است. عبارت “صدور مجوز” هم بر اساس تعریفی که در دفتر موسیقی وجود دارد به مجموعه برنامه‌هایی گفته می‌شود که در آن فروش بلیت اتفاق می افتد. در حوزه همایش‌ها، مراسم و سخنرانی‌ها که در آن اجراهای موسیقی زنده وجود دارد نیز صدور مجوز اجرای زنده موسیقی در آنها به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های تفویض شده است.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان در جواب این سؤال که آیا این موارد در ایام منتهی به انتخابات ریاست جمهوری دچار تغییراتی می‌شود، تصریح کرد: هیچ سیاستی مبنی بر اینکه در ایام منتهی به انتخابات نباید اجرای صحنه‌ای موسیقی برگزار شود، وجود ندارد. کما اینکه شما می‌بینید طی روزهای گذشته و همین طور روزهای پیش رو برنامه‌هایی برای اجراهای صحنه‌ای در شهرستان‌ها توسط خوانندگان و گروه‌های صاحب نام موسیقی داریم و محدودیتی وجود ندارد. البته درباره اینکه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها باید در این زمینه دقت کافی را مبذول کرده و با توجه به مقتضیات محلی و طبق شیوه نامه صدور مجوز اجرای صحنه‌ای موسیقی عمل کرده و هماهنگی کاملی با مراجع ذی ربط استانی داشته باشند، تاکید می‌شود.

منبع: مهر

چاپ
>