X
مدیرکل دفتر موسیقی در نشست هیئت داوران جایزۀ «موسیقی و رسانه»:

ضرورت توجه به تعامل رسانه و موسیقی

یکشنبه, 12 بهمن 1399

نشست هیئت داوران جایزۀ «موسیقی و رسانه» سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر با حضور محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی، سعید میرمحمد صادق دبیر، آروین صداقت کیش، سیدعلیرضا میرعلی نقی، عبدالرضا سپنجی، ویدا همراز، نرگس ذاکرجعفری و ایلناز رهبر برگزار شد.

به گزارش نای، در ابتدای این جلسه محمد اله‌یاری (مدیرکل دفتر موسیقی) گفت: در جشنواره موسیقی فجر به حوزه‌هایی که با موسیقی در تعامل و ارتباط هستند توجه می‌شود و با همین نگاه از سال گذشته دو بخش به جشنواره موسیقی فجر اضافه شد که جایزۀ موسیقی و رسانه و جایزۀ ترانه است. در افکار عمومی این فضا وجود دارد که کیفیت ترانه‌ها تنزل پیدا کرده است و به همین خاطر جایزۀ ترانه با هدف انجام یک کار کیفی در زمینۀ ترانه و معرفی ترانه‌های باکیفیت برنامه‌ریزی شد.

اله‌یاری با اشاره به جایزۀ موسیقی و رسانه گفت: یکی از حوزه‌های مهم که ارتباط و تعامل جدی با موسیقی دارد رسانه است. اینکه رسانه‌ها در طول سال چقدر و چگونه به موسیقی می‌پردازند و اهمیت و کیفیت مطالب و تولیدات رسانه‌ها در زمینه موسیقی در جایزۀ موسیقی و رسانه مورد توجه است.

مدیرکل دفتر موسیقی عنوان کرد: در این دوره جایزۀ موسیقی و رسانه حوزۀ برنامه‌سازی صداوسیما و رسانه‌های جدید نیز اضافه شده است و با توجه به شرایط و تحولات رسانه ها این جایزه می‌تواند در بخش‌های مختلف تعریف شود. جایزۀ موسیقی و رسانه می‌تواند در جشنواره موسیقی فجر برگزار شود یا در سال حتی مستقل از جشنواره برنامه‌ریزی و برگزار شود اما به دلیل اهمیت تعامل رسانه‌ها با موسیقی پرداختن به این موضوع مهم است.

در ادامه سعید میرمحمدصادق دبیر جایزۀ موسیقی و رسانه با اعلام اینکه هیئت داوران یک آیین‌نامه تدوین کرده‌اند گفت: آیین‌نامه تدوین‌شده توسط هیئت داوران اساس ارزیابی و داوری آثار است و بر اساس این آیین‌نامه پس از پایان مهلت ثبت نام در جایزۀ موسیقی و رسانه هیچ اثر دیگری پذیرفته نشد.

جایزۀ موسیقی و رسانه با هدف افزایش نقش رسانه‌ها در توجه عمومی به موسیقی و کلام، تجلیل از نقش اهالی رسانه در نقادی و هم‌افزایی حوزه موسیقی، فرهنگ‌سازی با موسیقی و توجه به گونه‌های مختلف موسیقی به‌ویژه موسیقی نواحی و خرده‌فرهنگ‌ها در راستای فرهنگ‌سازی در سه حوزه «موسیقی، بینارشته‌ای و نگاه ویژه» برگزار می‌شود.

سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر ۲۸ بهمن تا ۳ اسفندماه سال جاری به دبیری حسن ریاحی برگزار خواهد شد.

چاپ
>