X

ضبط پایانی نوحه خوان در وین با نوازندگی پائولا رهبری

سه شنبه, 9 مرداد 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، کمپانی آلمانی ناکسوس مسئولیت پخش جهانی این اثر را به عهده گرفته است و این قطعه به زودی توسط این کمپانی در بازارهای بین‌المللی عرضه خواهد شد. همکاری علی رهبری با کمپانی ناکسوس سابقه طولانی دارد. این هنرمند تا کنون بیش از ۲۰۰ آلبوم موسیقی کلاسیک برای این کمپانی ضبط کرده است، اما این اولین باری است که علی رهبری اثری از خود را برای پخش توسط این کمپانی رهبری می‌کند.
در این ضبط، سولیستِ ویلن قطعه شماره ۸ «مادرم ایران»، که به عنوان کنسرتو در سه قسمت برای ویولن و ارکستر بزرگ سمفونیک تنظیم شده پائولا رهبری می‌باشد. پائولا رهبری، همسر علی رهبری، فارغ‌التحصیل آکادمی موسیقی زاگرب در کرواسی است که در کارنامه هنریش، جوایز متعدد از مسابقات بین‌المللی سولیستی و کنسرت مایستری ارکستر و همچنین آنسامبل‌های مختلف اروپایی مشاهده می‌شود.
قطعه شماره ۸ پوئم سمفونی «مادرم ایران» که تحت عنوان «نوحه‌خوان»، حدود ۹ سال پیش ا ز انقلاب با الهام از ردیف‌های استاد صبا نوشته شده است وقایع روز عاشورا را تصویر می‌کند. نوحه‌خوان برای ساز تار و همچنین ویلنسل نیز تنظیم شده است که اجراهای این کنسرتوها به زودی ضبط و عرضه خواهند شد. این اثر جایزه مخصوص آهنگسازی آکادمی شهر وین را دریافت کرده و توسط علی رهبری به استاد حسین علیزاده تقدیم شده است.

چاپ
>