X
نخستین جلسه شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاههای آزاد موسیقی برگزار شد

صدور مجوزهای آموزشگاههای آزاد هنری متناسب با نیازهای کشور

دوشنبه, 29 مرداد 1397

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی؛ معاون امور هنری در این جلسه با تاکید بر اهمیت آموزش هنر گفت: ضرورت دارد که به اهمیت فرایند آموزشی و کیفیت آموزش و صدور مجوزها متناسب با نیازهای هنری کشور توجه شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حوزه آموزش هنر اهمیت بنیادین و اساسی دارد چون پشتیبان و تقویت کننده حوزه های هنرهای تجسمی، موسیقی و نمایش است و کم توجهی به آموزش، زندگی حرفه ای و اجتماعی عرصه هنر را تحت تاثیر قرار می دهد.

محمد اله یاری فومنی؛ مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری نیز در این جلسه با تبریک به انتخاب اعضای این شورا گفت: امیدوارم فعالیت شورا صرفا به صدور مجوز آموزشگاه ها محدود نشود و شورا به مباحث کیفی مانند افزایش اعتبار و سطح کیفی آموزشی و نظارت های مستمر نیز بپردازد.

علی ترابی؛ مدیرکل دفتر موسیقی و عضو شورا در این جلسه گفت: مسایلی در حوزه آموزش هنر وجود دارد که لازم است درباره آنها فکر و برنامه ر یزی شود از جمله این مسایل  تعداد فراوان آموزشگاههای هنری است.

داوود گنجه ای با اشاره به اینکه اعضای شورای فعلی از خبره ترین  و بهترین افراد رشته خود هستند، گفت:

اصلاح وضعیت هنر به ارتقای وضعیت اجتماعی و فرهنگی کشور کمک می کند و آسیب ها و زشتی های جامعه را کاهش می دهد

سیمون آیوازیان عضو این شورا نیز گفت: موضوع مجوز صلاحیت تدریس در آموزشگاههای آزاد هنری بسیار اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

فریماه قوام صدری در ادامه جلسه گفت: اهمیت آموزش، حرف دل همه اهالی موسیقی است. امیدواریم آموزش ها منطبق بر قانون پیش برود و آموزشگاهها حرفه ای تر فعالیت خود را ادامه دهند.

کیاوش صاحب نسق در ادامه گفت: سطح کیفی آموزشگاه ها می تواند از استانداردهای خوبی برخوردار شود اما درجه بندی آموزشگاهها نیازمند وقت فراوان است و درجه بندی می تواند صرفاً مبتنی بر سنوات فعالیت آموزشگاه ها نباشد.

به استناد ماده ۸ فصل سوم مصوبه ۴۷۷ شورایعالی انقلاب فرهنگی با موضوع ضوابط تاسیس و نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری در روزهای گذشته حسن ریاحی، داود گنجه‌ای، کامبیز روشن‌روان، سیمون آیوازیان، کیاوش صاحب‌نسق، منصوره (فریماه) قوام صدری، علی ترابی و محمد الله‌یاری فومنی به عنوان اعضای شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاههای آزاد هنری(موسیقی) منصوب شدند که نخستین جلسه این شورا با حضور معاون امور هنری برگزار شد و کامبیز روشن روان و حسن ریاحی دراین جلسه حضور نداشتند.

در این جلسه مقرر شد جلسات شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاههای آزاد هنری(موسیقی) منظم و مستمر برگزار شود.

چاپ
>