X

صابر ابر به جمع بازیگران پروژه‌ی «سی» پیوست

شنبه, 10 تیر 1396

صابر ابر، بازیگر سینما و تئاتر، به جمع بازیگران پروژه‌ی «سی»، کارِ همایون شجریان و سهراب پورناظری پیوست. پیش از این بازیگرانی چون سحر دولتشاهی، امیر جدیدی و مهدی پاکدل در این پروژه حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، همایون شجریان، خواننده‌ی پروژه‌ی سی، ضمن اعلامِ این خبر می‌گوید: «تمریناتِ پروژه‌ی مولتی مدیای ۳۰ از اول تیرماه آغاز شده است و در همین راستا علاوه بر بازیگرانی که پیش از این برای حضور در این پروژه معرفی شدند، چند بازیگر جدید نیز به آن اضافه شده که در بخشِ اجرای زنده حضور دارند. این روزها صابر ابر به جمع بازیگران ما اضافه شده است و احتمال حضور چند بازیگر دیگر نیز وجود دارد که به‌تدریج توسط روابط عمومی پروژه معرفی خواهند شد.»

همایون شجریان که قرار است آخرین تجربه‌ی موسیقایی خود را با استفاده از داستان‌های شاهنامه روی صحنه ‌ببرد، همچنین اضافه می‌کند: «تمام کسانی که در این پروژه حضور دارند، نه‌تنها در نقش و جایگاهی که قرار دارند ایفای نقش می‌کنند که در یک کلِ‌ واحد، رؤیایی را تحقق می‌بخشند که امیدواریم به صورت یک پروژه‌ی ملی در ایرانِ امروزِ ما تأثیر داشته باشد و بارِ دیگر همه‌ی ما را متوجه‌ی جایگاه «فردوسی» و جایگاه رفیعِ‌ او در تاریخ و ادبیاتِ‌ کند. در همین راستا پیش از این خانم دولتشاهی و آقایان امیر جدیدی و مهدی پاکدل از جمله هنرمندانی بودند که افتخار حضور در کنار آنها را پیدا کردیم و حالا نیز در خدمت آقای «ابر» خواهیم بود.»

این پروژه‌ چندرسانه‌ای با هدفِ هویت بخشی ملی با تکیه بر موضوع فرهنگ، هنر و اندیشه ایرانی با حضور تعدادی از برترین چهره‌های موسیقی، تئاتر و همچنین انیمیشن در حالی روی صحنه می‌رود که روایتی معاصر و متفاوت از دو داستان شاهکار فردوسی را بیان کرده و تلاش می‌کند تا مخاطبینی از نسل‌های متفاوت با استفاده از هنرهای نمایشی، موسیقی و انیمیشن به درکی امروزی از شاهنامه‌ی فردوسی برسند. خالقان این پروژه در نظر دارند گامی در جهت بازسازیِ هویت ملی بردارند.

پروژه‌ی «سی» کاری از همایون شجریان و سهراب پورناظری از پانزدهم مرداد ماه در مجموعه‌ی فرهنگی‌ـ تاریخی سعدآباد با نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی علی‌اصغر دشتی روی صحنه می‌رود.

چاپ
>