X

سنگ مزار خسرو آواز ایران نصب می‌شود/ فیلم مراحل ساخت

سه شنبه, 9 دی 1399

همایون شجریان روز دوشنبه تصاویر مراحل ساخت سنگ مزار استاد محمدرضا شجریان را در فضای مجازی قرار داد.

به گزارش نای، همایون شجریان در صفحه شخصی خود نوشته است:

«با درود به شما مهربانان گرامی.

طراحی سنگ مزار پدر پس از به‌جاآوردن مراسم هفتم توسط استاد «بیژن جناب» آغاز و چندین طرح آماده گردید. سپس با عزیزان بزرگوار، استاد سایه و استاد شفیعی‌کدکنی، مشورت انجام گرفت. هر دو بزرگوار با اینجانب هم‌عقیده بودند تا تنها به اسم پدر و عبارت «خاک پای مردم ایران» با دست‌خط خودشان که دنیایی سخن است بسنده شود، چرا که نیاز به هیچ شعر و توصیفی برای پدر نیست و نام‌شان گویای کامل و شفاف همه‌چیز است. بنابراین از استاد امیرخانی بزرگوار خواهش نمودم تا نام پدر و تاریخ‌های وفات و تولد ایشان را خوش‌نویسی بفرمایند. ایشان قبول زحمت فرموده و این درخواست را به انجام رساندند. طرح به مرحله نهایی رسید. سپس جناب بهبودی و مجموعه ایشان که سالیان درازی است در داخل و خارج از کشور در زمینه سنگ فعالیت دارند، پیشنهاد ساخت سنگ مزار پدر را با خانواده مطرح فرموده و به مردم ایران هدیه کردند.

ایشان و همکارانشان وقت و انرژی زیادی صرف دقت در انجام این مسئولیت نمودند تا همه‌چیز آن‌طور شود که در طرح استاد جناب آمده است.

تمام این مراحل به‌علاوه توافقاتی که باید با نگاه مثبت‌تر نهایی می‌شد به زمان و صبوری نیاز داشت، و شکر ایزد که انجام پذیرفت.

با وجود نگرانی‌هایی که مجموعه بهبودی از وجود سرما برای نصب سنگ داشتند و دارند، به امید خدا در یکی دو روز پیش رو این کار به انجام خواهد رسید.

تصاویر مراحل ساخت تا نصب را در اختیار دوستان در فضای مجازی قرار خواهیم داد تا عزیزانی که علاقه‌مند هستند به یادگار داشته باشند.

سلامت و برقرار باشید.»

چاپ
>