به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، آیدین الفت مدیر مجموعه “شهر صدای پارسیان” با اعلام خبر برگزاری سمینار “نسل ما و موسیقی”، توضیح داد: پویا نیکپور از جمله هنرمندانی است که در سوابق کاری او رهبری ارکستر کنسرت و آهنگسازی آثار بسیاری از خوانندگان شناخته‌شده پاپ کشورمان دیده می‌شود. از این رو ما تصمیم گرفتیم با در نظر گرفتن این فعالیت‌های درخشان کارگاه‌های آموزشی را به میزبانی مجموعه برگزار کنیم که برپایی “کارگاه موسیقی جَز” و کارگاه “رهبری ارکستر کنسرت موسیقی پاپ” از جمله برنامه‌های آینده ماست. اما پیش از برگزاری این کارگاه‌ها قرار است سمینار تخصصی “نسل ما و موسیقی” برگزار شود که تصور می‌کنم می‌تواند به دلیل سرفصل‌های مطرح‌شده مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

وی درباره جزییات این سمینار گفت: تنوع ذائقه موسیقى در ادوار مختلف”، “تأثیر نبود یک رسانه معتبر در موسیقى”، “نبود کپی‌رایت در موسیقى ایران”، “وجود موانع مختلف در بحث موسیقى”، “تأثیر تکنولوژى بر موسیقى”، “کمرنگ شدن چهره‌های معتبر موسیقى” و “معرفى دوره‌های آموزشى جدید مهندسی صدا” به سرپرستی بنده از جمله موضوعاتی است که در این سمینار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

الفت در پایان صحبت‌های خود بیان کرد: مجموعه “شهرصدای پارسیان” به هیچ عنوان دنباله‌روی روش متداول و سنتی آموزشگاه‌ها و مراکز تولید آثار موسیقایی نیست. ما به دنبال تغییر فرهنگِ دید به موسیقی و حوزه مهندسی صدا هستیم که بتواند نگرش مخاطبان به موضوع مهم “صدا در موسیقی” که هنوز با استاندارهای جهانی فاصله دارد، تغییر دهد. در این راه برنامه و فعالیت‌های جدیدی را در حوزه آموزش و پژوهش آغاز کرده‌ایم که به‌زودی جزییات آن اعلام خواهد شد.

سمینار”نسل ما و موسیقی” به سخنرانی پویا نیکپور ساعت ۱۷ روز جمعه چهارم خردادماه در مجموعه “شهر صدای پارسیان” به آدرس خیابان استاد مطهرى- خیابان میرعماد- خیابان دوم- پلاک ٢٢- ساختمان سَدا برگزار می‌شود.

ورود براى عموم آزاد و رایگان است، اما علاقه‌مندان به علت محدودیت فضا باید قبل از حضور نسبت به ثبت نام خود از طریق شماره تلفن ٨٨٧۶٠٠٠١ اقدام کنند.