X

سمفونی خلیج فارس در عسلویه روی صحنه رفت

دوشنبه, 11 بهمن 1395

ارکستر سمفونیک تهران در اولین برنامه از تورهای استانی، امروز در سالن همایش‌های خلیج فارس عسلویه روی صحنه رفت.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد. سپس نوازندگان ارکستر سمفونیک به رهبری شهرداد روحانی قطعه‌ خلیج همیشگی فارس را اجرا کردند.

شهرداد روحانی درباره اجرای این قطعه گفت: این اولین بار است که قطعه‌ی خلیج همیشگی فارس را کنار آب‌های خلیج فارس اجرا می‌کنیم و از این بابت بسیار خوشحالم.

سپس قطعه «فریاد تهی» که از ساخته‌های خود روحانی بود اجرا شد. او درباره این قطعه گفت: فریاد تهی را  زمان هشت سال دفاع مقدس ساختم و آن را به عزیران رزمنده هشت سال دفاع مقدس تقدیم می‌کنیم.

 در ادامه قطعه‌ی‌ «آغاز نبرد» که یکی از تازه‌ترین آثار احمد پژمان و در تجلیل از آزادگان هشت سال جنگ است اجرا شد. شهرداد روحانی این قطعه را به آتش‌نشانان حادثه پلاسکو تقدیم کرد.

در ادامه قطعات «اورتور ویلیام تل»، قطعاتی از هنری ماسینی، کلام شمشیر، گلادیاتور که از آثار ارکسترال‌غربی به شمار می‌روند اجرا شد. روحانی درباره اجرای این قطعات گفت: سعی کردیم قطعات متنوعی از موسیقی را برای شنوندگان انتخاب و اجرا کنیم.

به امید اجرای دوباره

شهرداد روحانی در پایان این اجرا که با استقبال پیاپی حضار مواجه شد، گفت: خیلی خوشحالم اینجا و کنار شما برنامه را اجرا کردیم. امیدواریم این برنامه دوباره تکرار شود و فقط یک‌بار نباشد. نوازنده‌های ارکستر سمفونیک برای این کارها از صمیم قلب مایه می‌گذارند و دل‌مان می‌خواهد همه مردم ایران از نزدیک اجراهای ما را ببینند.

شایان ذکر است، ارکستر سمفونیک تهران بعد از این اجرا به بوشهر سفر می‌کند تا در دو شب پیاپی در این شهر اجرا داشته باشد و در ادامه سفر خود به خوزستان می‌رود.

چاپ
>