X

سفری هیجان انگیز به افریقا

سه شنبه, 26 دی 1396

ششمین شب جشنواره موسیقی فجر در فرهنگسرای نیاوران با اجرای کنسرت سادیو، سانتو و بینتا از کشور سنگال آغاز شد تا مخاطبان در بخش بین الملل جشنواره علاوه بر حضور موزیسین هایی از کشورهای همسایه و همچنین کشورهای اروپایی، موسیقی جذاب افریقا را هم بشنوند.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در این اجرا سه هنرمند روی صحنه رفتند و اجرای خوبی را ارائه کردند. در ابتدای این اجرا سادیو سیسکو اهل کزامنس آهنگساز و نوازنده برجسته ساز کورا گفت: این ساز به صورت نسل پدر در میان افراد خانواده آفریقایی آموزش داده می شود.
سادیو سیسوکو آهنگساز برجسته سنگالی و خواننده و نوازنده کورا و اهل کزامنس، مشهورترین منطقه افریقای جنوبی در نوازندگی کورا است، سانتو ساسو نوازنده کورا و سازهای کوبه ای و بینتا ساسو خواننده و نوازنده سازهای کوبه ای برادرزاده های او و از همان خانواده هستند.
در این اجرا قطعاتی از ساخته های سادیو اجرا شد و همچنین قطعاتی از موسیقی فولکلور کشور لیبی توسط گروه که همگی با لباس محلی روی صحنه حاضر شده بودند، اجرا شد.
این گروه اجرای بسیار خوب و روانی داشت و نوازندگان ساز کورا به خوبی با هم هماهنگ بودند. آنها همچنین در انتقال روح موسیقی کشورشان به مخاطبان موفق عمل کردند و توانستند حتی با مخاطبانی که چندان با موسیقی دیگر کشورها مانوس نیستند هم ارتباط خوبی برقرار کنند.
در ادامه اجراهای سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران، روز سه شنبه گروه موسیقی «وحید اسدالهی» به اجرای موسیقی می پردازد.
سی و سومین جشنواره موسیقی فجر از ۲۰ تا ۳۰ دی‌ماه در ۶ سالن شهر تهران برگزار می‌شود.

چاپ
>