X

ساز کوک سه تار نوازان در جشنواره ملی موسیقی جوان

چهارشنبه, 30 مرداد 1398

به گزارش روابط عمومی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، تالار رودکی در این روز از نوازندگان ساز سه تار در سه رده سنی الف، ب و ج میزبانی کرد و نفرات راه یافته به مرحله نهایی مقابل هیأت داوران قرار گرفتند. در این روز بهداد بابایی، داریوش پیرنیاکان، مسعود شعاری، حسین علیزاده و بهروز همتی هیأت داوران ساز          سه تار را تشکیل می دادند.

بر اساس این گزارش، بخش نخست نوزدهمین روز از جشنواره موسیقی جوان به رده سنی الف اختصاص داشت و این رده سنی به دو گروه الف ۱ و الف ۲ تقسیم شدند. در ابتدا علی چراغی از رده سنی الف ۱ به روی صحنه آمد و قطعات خود را اجرا کرد. پس از او، محمدرضا امینیان جزی، آندیا افشاری پور، نازنین جوادنوری، ماهان فولادی، آرین عزیزخانی و پرند فرخی از این رده سنی به نوبت به روی صحنه حاضر شدند و قطعات خود را اجرا کردند.

پس از استراحتی کوتاه، نوبت به رده سنی الف ۲ رسید. حافظ کریمی، امیرمحمد شفقی، محمداحسان بشری، امیر ستاری، امید جوراب بافان، علی کیانی، نصرت اله اکبری، علی دهقانی و نیما شهبازی نفراتی بودند که از این رده سنی به روی صحنه حاضر شدند و به سه تار نوازی پرداختند.

بخش دوم روز نوزدهم جشنواره، به نوازندگان رده سنی ب و ج اختصاص داشت و در ابتدا مهرک ملک پور از رده سنی ب به روی صحنه حاضر شد و قطعات خود را اجرا کرد. پس از او، کیمیا ذاکریان، محمدمهدی ملایری، آریان محمدپور، عرفان شهریار بهرامی و عارف زارعی از این رده سنی به نوبت به روی صحنه حاضر شدند و قطعات خود را اجرا کردند.

رده سنی ج نیز تنها دو شرکت کننده داشت و آمنه رجبی و بهرنگ کاکی صحنه نفراتی بودند که مقابل هیات داوران قرار گرفتند و به سه تار نوازی پرداختند.

بخش پایانی روز نوزدهم، به نشست نقد و بررسی اجراها اختصاص داشت و هیأت داوران اجراها را مورد نقد و بررسی قرار دادند. داریوش پیرنیاکان، مسعود شعاری، حسین علیزاده، بهروز همتی و هومان اسعدی در این نشست حضور داشتند.

محمد کرمی از بوشهر و نیما ابراهیمی از تهران غایبان روز نوزدهم جشنواره موسیقی جوان بودند.

 

سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت اساتید موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از تاریخ ۵ مردادماه تا ۵ شهریورماه سال جاری در تالار رودکی در حال برگزاری است.

چاپ
>