X

ساختار هنرستان‌های کشور بررسی شد

شنبه, 28 خرداد 1401

به گزارش نای به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، در ابتدای این دیدار که پس از بازدید از بخش های مختلف هنرستان دختران صورت گرفت، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سابقه فعالیت هنرستان ها و میزان استقبال هنرآموزان و هنرجویان و نحوه کیفیت خدمات و آموزش های هنری در هفت رشته ی موسیقی، نمایش، سینما، نقاشی، صنایع دستی، پویانمایی و گرافیک در این هنرستان ها، در خصوص رفع موانع سازمانی جهت تثبیت نوسازی ساختار هنرستان های کشور بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش پرورش براساس همکاری با سازمان اداری و استخدامی درجهت قرار گرفتن درساختار اداری وزارت ارشاد تأکید کرد.

در ادامه این دیدار علیرضا شاهپری رئیس امور ساختارهای سازمانی سازمان اداری و استخدامی کشور با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه مشترک در خصوص رفع موانع به جهت تثبیت ساختار هنرستان های کشور برای تسریع در این موضوع به سیاست تمرکز وظایف محوله در یک دستگاه و اجتناب از موازی کاری، تقسیم وظایف بین وزارت ارشاد و آموزش و پرورش را امری مهم دانست.

همچنین وی از تلاش برای رفع موانع موجود خبر داد و گفت: پیشنهاد می شود گزارشی مشترک برای برگزاری جلسات کارشناسی درخصوص سازماندهی ساختار هنرستان‌ها تهیه و به این سازمان ارسال شود.

عباس‌بیات مدیرکل دفتر فنی حرفه ای وزارت آموزش و پرورش نیز از استقبال این وزارتخانه برای ادامه همکاری با وزارت ارشاد در هنرستان ها در جهت کیفیت بخشی سطح آموزش های عمومی و تخصصی هنرجویان و همچنین به ارائه راهکارهای عملی در خصوص جایگاه هنرستان های دولتی با مشارکت دو وزارتخانه اشاره کرد.

لازم به یادآوری است در صورت تصویب ساختار جدید هنرستانهای هنرهای زیبا، جذب هنرآموزان متخصص نیز بصورت رسمی انجام خواهد شد.

علی اکبر صفی پور مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری، سعید رزمی مدیرکل امور اداری، محمد محمدی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خراسانی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مصطفی نصیری نماینده امور هنرستانها، عباس بیات مدیرکل دفتر فنی حرفه ای وزارت آموزش و پرورش و کارشناسانی از هر سه دستگاه دراین دیدار حضور داشتند که پیرامون موارد مطرح شده در جلسه بحث و تبادل نظر کردند.

چاپ
>