X

زکریا یوسفی به فستیوال مسپو می‌رود

پنجشنبه, 22 شهریور 1397

این هنرمند کُردتبار درباره جزییات این رویداد توضیح داد: فستیوال مسپو به میزبانی کردستان عراق برگزار خواهد شد و موزیسین‌های کرد ساکن چند کشور اروپایی به این فستیوال دعوت شده‌اند. از میان کردهای ساکن ایران نیز بنده به این فستیوال دعوت شده‌ام که در کنار چند نوازنده خارجی اجرا خواهم کرد.

او ادامه داد: اولین اجرای بنده در این فستیوال ۱۸ سپتامبر مصادف با ۲۷ شهریور در اربیل خواهد بود و ۲۱ سپتامبر مصادف با ۳۰ شهریور نیز اجرایی در سلیمانیه خواهم داشت. البته قرار است در این فستیوال همراه با یک کونگانواز هندی و یک پرکاشنیست آلمانی نیز قطعاتی را در قالب همنوازی سازهای کوبه‌ای اجرا کنیم.

یوسفی همچنین اظهار کرد: مدیران فستیوال برای برگزاری یک ورکشاپ در دانشکده موسیقی سلیمانیه نیز از بنده دعوت کرده‌اند که اگر تداخلی با اجرایم با علیرضا قربانی در فرانسه نداشته باشد، حتما این ورک‌شاپ را نیز برگزار خواهم کرد.

او همچنین گفت: قرار است ۲۳ شهریور نیز در قالب فستیوال موسیقی صدای پلی‌فونیک در جزایر کوریسکا در کشور فرانسه همراه با علیرضا قربانی، سامان صمیمی و میلاد محمدی اجرا داشته باشیم. البته در بخشی از این برنامه نیز با همراهی خواننده صاحب‌نام پاکستانی، فیض‌علی فیض قطعاتی را اجرا خواهیم کرد.

فستیوال مسپو جشنواره‌ای است که کردستان عراق با شعار صلح و آشتی برگزاری می‌کند.

 

چاپ
>