X

روندانتخاب مدیران انجمن موسیقی تغییر می‌کند/استانی شدن موسیقی فجر

دوشنبه, 30 مهر 1397

علی ثابت‌نیا مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در مورد تازه‌ترین فعالیت‌های انجمن توضیح داد: انجمن موسیقی ایران در حال بررسی امکان تغییر نحوه‌ انتخاب مدیران شعب انجمن موسیقیِ استان‌هاست تا مکانیزمی اتخاذ شود که تا قبل از صدور حکم نهاییِ آنها، همه‌ هنرمندان فعالِ استانی با اکثریت آرا تیم اجرایی انجمن موسیقی استان‌شان را انتخاب کنند.

وی در توضیح بیشتر صحبت هایش عنوان کرد: یعنی شیوه‌ معرفی مدیر برآیند نظرات هنرمندان فعّال آن استان باشد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامیِ استان بعد از طی این فرآیند، مدیر انتخاب‌شده را به دفتر مرکزی انجمن موسیقی ایران معرفی کند.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران ادامه داد: فرآیند فعلی انتخاب اعضای هیات‌مدیره و سپس مدیر شعب استانی انجمن موسیقی به این ترتیب است که از سوی ادارات‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ۸ نفر به انجمن موسیقی ایران معرفی می‌شوند و همکارانم در انجمن، ضمن بررسی رزومه‌ افراد، ۴ نفرشان را به‌عنوان اعضای اصلی هیات مدیره انتخاب می‌ کنند و پس از طی این فرآیند، افراد انتخاب‌شده در اولین جلسه که با حضور نماینده‌ اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ برگزار می‌شود، مدیر شعبه‌ استانی انجمن موسیقی را انتخاب کرده و او را برای صدور حکم به دفتر مرکزی معرفی می‌کنند.

ثابت نیا با اعلام اینکه در حال بررسی امکان تغییر این شیوه هستند، بیان کرد: احکام هیات‌مدیره‌ها از مرداد ۹۷ تا مرداد ۹۸ صادر شده است و امیدواریم شرایطی برای تغییر زیرساخت‌ها مهیا شود تا شیوه‌ انتخاباتی جدیدی برای دوره‌های بعدی اعمال شود.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران از برگزاری یک گردهمایی سراسری در آبان ماه امسال با حضور مدیران شعب انجمن موسیقی استان‌ها در تهران یا یکی از شهرهای کشور خبر داد و گفت: قرار است در این گردهمایی به بحث «آمایش سرزمینی موسیقی» و جمع‌آوری اطلاعات هنرمندان فعال استان‌ها و راه‌اندازی بانک اطلاعاتی که یکی از مهم‌ترین موارد مورد تمرکز این گردهمایی است، بپردازیم.

ثابت‌نیا در بخش پایانی صحبت‌های خود اظهار کرد: چندی پیش از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری جشنواره‌های استانی موسیقی فجر به انجمن موسیقی ایران واگذار شد که امیدوارم با همکاری هنرمندان و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامیِ استان‌ها شاهد برگزاری برنامه‌هایی شاخص در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باشیم.

چاپ
>