X

روز خنیاگران شرق و جنوب خراسان در جشنواره ملی موسیقی جوان

چهارشنبه, 24 مرداد 1397

دومین روز جشنواره ملی موسیقی جوان در حالی روز گذشته به موسیقی شرق و جنوب خراسان پرداخت که علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی مهمان ویژه این برنامه بود.

به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بخش موسیقی نواحی جشنواره ملی موسیقی جوان دومین روز خود را در بیست و سوم مرداد ماه با حضور علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی، احمد صدری، حمیدرضا اردلان تجربه کرد.

براساس این گزارش شرکت کنندگان شرق و جنوب خراسان در سه رده سنی الف، ب و ج و در بخش دوتار و آواز با هم به رقابت پرداختند و هیأت داورانی متشکل از عبدالله امینی، اسفندیار تخم کار، عزیز تنها، محمد فاروق درپور و حسین رحمت اللهی به بررسی اجرا های آن ها نشستند.

آغاز کننده موسیقی شرق و جنوب خراسان، گروه سنی الف با ساز دوتار شد. این گروه سنی در برگیرنده ۹ شرکت کننده بود که مهدیس ابراهیمیان به عنوان نخستین شرکت کننده خود روی صحنه آمد. سپس به ترتیب صبا آسایی بلوچی، کوثر حیاتی و امین دامن پاک و علیرضا رجب زاده جوزقانی دو تار نوازی کردند که هیأت داوران از برخی از آنان سوالاتی پرسیدند و خواستند مقام دیگری را نیز بنوازند.

در ادامه گروه سنی الف مهناز رضایی سرخسرائی، على سپهری، کیان واحدی و مصطفی سلیمانی هنر خود را ارائه کردند.

پس از استراحتی دو گروه سنی بعدی، ب و ج به اجرای صحنه ای خود پرداختند. در گروه سنی ب الهداد بهرامی، ایمان تخم کار علیایی، مصطفی تیموری و محمد امین شیری به ترتیب حاضر شدند. داوران از برخی از آن ها در خصوص قطعه ای که می خواستند اجرا کنند، سوال پرسیدند.

همایون حامدی، سلمان سلیمانی، محمد سلیمانی، علی شیری، محسن کهجه ئی، الیاس محرومی بزدی و وحید نستری محمود آبادی اسامی شرکت کنندگان رده سنی ج در دوتار نوازی شرق و جنوب خراسان بود. آن ها که از تایباد و تربت جام شرکت کرده بودند به ترتیب دوتار خود را به صدا در آوردند و آنچه داوران می خواستند را نیز نواختند. در قسمت هایی داوران خواندند و از شرکت کنندگان خواستند تا بنوازند، به این ترتیب رقابت ساز دوتار در بازه زمانی ۱۴ الی ۱۶ به پایان رسید.

 

سومین بازه زمانی این روز به آواز شرق و جنوب خراسان اختصاص پیدا کرد. در این بخش شرکت کنندگان در دو گروه سنی الف و ج مقابل قضاوت داوران قرار گرفتند. بخش آوازی شرق و جنوب خراسان در گروه سنی ب شرکت کننده ای نداشت.

محمد امین امینی خلیلی، عبدالرحمن باطوری، مبین درپور، کیان واحدی عضو گروه سنی الف آواز خراسان بودند که از تربت جام حضور یافته بودند. محمد امین امینی خلیلی کوچکترین راه یافته بخش آوازی بود که با هشت سال سن روی صحنه اجرا کرد. امین برنا از تربت جام و جعفر حمیدی بهلولی از راه یافتگان به بخش نهایی رده سنی ج هنر خود را ارائه کردند. سپس محسن کریمی کهجه ئی از تربت جام که در بخش دوتار نوازی نیز حضور داشت، با اجرایش بخش آوازی را به پایان برد.

در این روز بخش موسیقی نواحی در دوازدهمین دوره برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان، رقابت دوتار و آواز شرق و جنوب خراسان را رقم زد تا از میان آن ها برگزیدگان قسمت نهایی را در روز اختتامیه جشنواره اعلام نماید.

 

چاپ
>