X

رسیتال فریدون ناصحی در نیاوران

سه شنبه, 3 اسفند 1395

رسیتال پیانوی فریدون ناصحی نوازنده و موزیسین نام آشنا، ششم اسفندماه ساعت ۲۰ در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در این کنسرت فریدون ناصحی نوازنده با سابقه پیانو به اجرای آثار بزرگان موسیقی کلاسیک جهان می‌پردازد و آثاری چون قطعه سونات ازشوبرت که یک قطعه آوازی با پیانو است را اجرا می‌کند، سپس قطعه به معنی درطبیعت راه می‌رود به همراه ۶ قطعه ازچوپن وقطعه تام و جری از والت دیزنی و قطعاتی از بزرگ‌ترین آهنگ‌سازان دورهٔ رمانتیک ، آهنگساز برجسته مجارستان فرانتس لیست ، برای مخاطبان موسیقی کلاسیک غربی اجرا خواهد کرد.

فرانتس لیست در تاریخ موسیقی کلاسیک نخستین هنرمندی است که جرأت کرد کنسرت کامل با ساز تنها برگزار کند و محبوبیتی در حد ستارگان موسیقی پاپ و راک امروزی را در قرن نوزدهم تجربه کند.

فریدون ناصحی فرزند حسین ناصحی آهنگساز در سال ١٣۵۴ موفق به اخذ بورسیه جهت ادامه تحصیلات خود در کشور آلمان گردید. وی بعد از اتمام دوره تحصیلاتش در رشته سولیستی پیانو و اجرای چندین رسیتال پیانو در این کشور و اتریش به ایران بازگشت و چندین اجرا در تالار وحدت، فرهنگسرای نیاوران و… را در کارنامه داشته است.

چاپ
>