X

دیدار معاون امور هنری با موسیقیدان پیشکسوت

یکشنبه, 13 شهریور 1401

به گزارش نای به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمراه محمد اله‌یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی و امیرعباس ستایشگر مدیرعامل انجمن موسیقی ایران با حضور در منزل محسن نفر موسیقیدان، پژوهشگر، مدرس و نویسنده موسیقی با وی دیدار کردند.

محسن نفر در این دیدار ضمن اشاره به تعریف هنر از اهمیت توجه به آن برای رسیدن به کمال گفت و نقش هنرمندان در جامعه را مهم دانست و رسالت هنرمند را ایجاد اثری دانست که باعث اثربخشی و تقرب به خداوند باعث پیشرفت در سطح جامعه شود.

در این دیدار محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی ضمن اشاره به آثار استاد محسن نفر و جایگاه علمی ایشان، از آمادگی این دفتر و انجمن موسیقی ایران برای تعامل و انتشار آثار ایشان و همچنین برگزاری نشست های هم اندیشی با موضوعات تخصصی در حوزه موسیقی با حضور وی خبر داد.

معاون امور هنری هم در این دیدار با بیان اهمیت توجه به ذائقه موسیقایی مخاطبان از تولید آثار باکیفیت و تأثیر گذار گفت و افزود: محسن نفر از سرمایه های فرهنگی هنری کشور است که آثار و نوشته های ارزشمندی در زمینه موسیقی دارد و باتوجه به جایگاه ایشان در موسیقی می توان جریانات هنری تأثیرگذاری در جهت اعتلای هر چه بهتر موسیقی فاخر کشور ایجاد کرد.

محسن نفر متولد ۱۳۳۹ در تهران، آهنگ‌ساز، پژوهش‌گر، مدرس موسیقی و نوازنده تار و سه تار و دارای مدرک درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. وی آهنگ‌ساز و نوازنده تار آلبوم‌های وصل مستان، شمس الضحی، باغ ارغوان، یاد یار و فکر نو، یاس، خاکستری، آبی، سرگردان است. ایشان همچنین آهنگ‌سازی چند فیلم را بر عهده داشته‌است.

چاپ
>