X

دیدار معاون امور هنری با جمعی از هنرمندان چابهار

چهارشنبه, 13 تیر 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، سید مجتبی حسینی در سفر به چابهار با «اسحاق بلوچ نسب» خواننده و نوازنده تنبورک دیدار کرد.

بلوچ‌نسب در این دیدار به همراه گروهی از هنرمندان، قطعه مرید و هانی (قطعه‌ای حماسی در فرهنگ بلوچ) را اجرا کرد. وی جزء هنرمندانی است که بیش از ۵۰ هنرجو در انجمن موسیقی چابهار زیر نظر وی، موسیقی مقامی را می‌آموزند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با حضور در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار با جمعی از هنرمندان تئاتر و انجمن هنرهای تجسمی چابهار به گفت و گو پرداخت.

در بخش دیگری از این سفر، دفتر تئاتر مردمی چابهار، با حضور معاون امور هنری و هنرمندان تئاتر این شهر گشایش یافت.

حسینی در جمع هنرمندان تئاتر چابهار گفت: خوشحالم که در جمع هنرمندان عزیز چابهار هستم. اینکه دو گروه ثبت شده تئاتر در این شهرستان فعالیت دارند و تعداد تئاترهای اجرا شده، هنرمندان و هنرجویان این شهر بیانگر میزان رشد فعالیت های هنری این منطقه است؛ قطعا استعداد و استطاعت این سرزمین آفتاب و امید، بسیار بیشتر از این است. همه ما با کمک هم باید برای بهسازی امکانات این منطقه، بیشتر تلاش کنیم.

بازدید از چند کارگاه طراحی لباس و سوزن‌دوزی از برنامه‌های دیگر معان امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چابهار بود که در طی این بازدید،

مرتضی کاظمی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اقتصاد فرهنگ و هنر و حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس نیز در این سفر حضور داشتند.

چاپ
>