X

«دو‎نوازی ویلن و پیانو» نوازنده‌ی ایرانی و لهستانی

سه شنبه, 27 تیر 1396

قطعاتی از شوبرت و برامس در کنسرت موسیقی کلاسیک «دو‎نوازی ویلن و پیانو» سه‎شنبه سوم مرداد، ساعت ۲۱ در فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در این کنسرت سروش زالی، نوازنده پیانو، از ایران و کاتاژینا فینر، نوازنده ویلن، از کشور لهستان سه سونات برای ویلن و پیانو، اپوس ۱۳۷، اثر فرانتس شوبرت، سونات برای ویلن و پیانو شماره ۳، اپوس ۱۰۸ اثر یوهانس برامس را اجرا می‌کنند.

کاتاژینا فینر لیسانس خود را در رشته‌ی نوازندگی ویلن از «آکادمی موسیقی ملی چایکوفسکی» اوکراین دریافت کرده و تحصیلات تکمیلی‌اش را تحت نظر پروفسور بوگادار کاتارویچ (B.Kotorovich) ازهمین آکادمی با موفقت به اتمام رسانده است. او در ادامه فعالیت‌های موسیقی خود در آکادمی موسیقی کراکوف لهستان با کار روی رساله‌ی دکتری خود با راهنمایی پروفسور لاپینسکی (Z.Lapinski) در سال ۲۰۱۷ موفق به دریافت مدرک دکتری خود از این آکادمی شد.

فینر در سال ۲۰۰۷ برنده‌ی جایزه‌ی نخست مسابقه‌ی موسیقی بین‌المللی «هنر قرن بیستم» در کیِف شد. همچنین او در همان سال با کوارتت خود دومین جایزه‌اش را در بخش «موسیقی مجلسی» (chamber music) در «مسابقه‌ی موسیقی بین‌المللی ورزلِ» اوکراین به دست آورد.

اجرا در بخش ویژه‌ی فستیوالِ «کلاسیک تا معاصر» در سال ۱۳۸۶ در سالن رودکی و کنسرت «شب‌های موسیقی کلاسیک» در سال ۱۳۹۴ با همراهی سروش زالی از اجراهای این دو نوازنده در ایران است.

کنسرت موسیقی کلاسیک «دو‎نوازی ویلن و پیانو» ۳ مرداد، ساعت ۲۱ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران اجرا می‎شود.

چاپ
>