X

دوره ویژه بنیاد رودکی برای نخبگان موسیقی کشور

یکشنبه, 23 خرداد 1400

به گزارش نای روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، با توجه به به اهداف و وظایف مندرج در اساسنامه بنیاد رودکی، مرکز آفرینش‌هایهنری این بنیاد در نظر دارد با پذیرش تعدادی محدود از هنرمندان جوان، ضمن ارائه آموزش‌های تخصصی نوازندگی، آواز، موسیقیمجلسی و آهنگسازی در شاخه‌های موسیقی ایرانی و کلاسیک، امکاناتی ویژه برای آموزش گروهی برگزیده از استعداد‌های خاصموسیقی دستگاهی ایران و موسیقی کلاسیک فراهم آورد.

بر این اساس، تعدادی از استادان تراز اول موسیقی کشور گرد هم آمده‌اند تا با نظارت، هدایت و همراهی خود، جمعی را از میانداوطلبان نسل جوان برگزینند و تجربه‌ها و یافته‌های خود را در اختیار آنان قرار دهند.

دوره‌ آموزشی پیش‌بینی‌شده یک ساله است و راه‌یافتگان، علاوه بر برخورداری از آموزش‌های ویژه، از امکانات سخت‌افزاری بنیاد رودکی،آرشیو نت، سالن‌های تمرین و سالن‌های اجرا بهره‌مند خواهند بود. تشکیل گروه‌های نوازندگی و معرفی به ارکسترهای تحت پوشش نیز ازدیگر برنامه‌های مد نظر است.

بنیاد رودکی در راستای رسالت خود در توسعه موسیقی جدی، در برگزاری این دوره‌ها  با اختصاص بودجه، از امکانات خود برای تربیتهنرمندان موسیقی کشور استفاده می‌کند.

بر این مبنا، از علاقه‌مندان ۱۹ تا ۲۵ ساله (متولدین ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۱) که توانایی‌های موسیقایی خود را در سطحی می‌دانند که بتواننددوره‌های عالی و تکمیلی نوازندگی، خوانندگی، آهنگسازی و تربیت مدرس موسیقی را طی کنند، دعوت می‌شود تا با مراجعه به پایگاهاینترنتی bonyadroudaki.com ضمن اطلاع از دیگر شرایط لازم برای حضور در دوره‌های یادشده حداکثر تا تاریخ۳۱/۴/۱۴۰۰ فرمفراخوان را تکمیل و ارسال کنند.

بدیهی است که پس از تکمیل و ارسال فرم تقاضای حضور در دوره‌های مذکور، شورای تخصصی آموزشی موسیقی بنیاد رودکی،گزینش نهایی خود را بر مبنای اطلاعات ارائه‌شده، آزمون و مصاحبه‌های حضوری یا آنلاین انجام می‌دهد و نتایج را اعلام خواهد کرد.

چاپ
>