X
مدیر اجرایی «جایزه‌ی بین‌المللی پیانوی باربد» مطرح کرد:

ده روز مسترکلاس برای دو برنده‌ی نهایی و اجرا در فرانسه

یکشنبه, 18 مهر 1395

«جایزه‌ی بین‌المللی پیانوی باربد» نخستین جایزه‌ی بین‌المللی خصوصی ایران در حوزه‌ی موسیقی است که فراخوان آن بیستم مردادماه منتشر شد و مرحله‌ی نهایی آن بیست و دوم تا بیست و چهارم دی‌ماه امسال در شیراز برگزار خواهد شد.

به گزارش نای، محسن خباز، مدیر اجرایی این مسابقه، استقبال از آن را چشمگیر توصیف کرد و افزود: «در میان کسانی که برای دریافت اطلاعات تکمیلی با دبیرخانه جایزه باربد تماس گرفته‌اند، اشتیاق و پیگیری داوطلبان شهرهای دوردستی همچون گنبد کاووس، گرگان، بوشهر، گچساران، … که به طور معمول سهم اندکی در جشنواره‌ها دارند، در خور توجه است.»

او گفت: «با رایزنی‌ها و تلاش‌های بی‌وقفه‌ی لیلا رمضان، پیانیست بین‌المللی کشورمان که به عنوان مدیرهنری جایزه‌ی پیانوی باربد در کنار ماست، توانستیم علاوه بر ده روز مسترکلاس فرانسه برای دو برنده‌ی نهایی این مسابقه، برای آنها اجرای زنده‌ی کنسرت، همزمان با حضورشان در فرانسه را نیز تدارک ببینیم، که اطلاعات تکمیلی آن به زودی روی سایت رسمی جایزه پیانوی باربد www.barbadpianoprize.com اعلام خواهد شد.»

وی در پاسخ به این پرسش که برگزاری یک مسابقه خصوصی در این مقیاس چه مصایب و آسیب‌هایی دارد گفت: «برای برگزاری یک مسابقه‌ی بین‌المللی با این وسعت، تلاش‌های سازمان‌یافته‌ی زیادی لازم است که من و همکارانم به این منظور ماه‌هاست، شبانه‌روز در تلاشیم، اما علاوه بر این تلاش‌ها حمایت جدی و سخاوتمندانه‌ی گالری و کارخانه پیانوی باربد، و مدیر محترم آن جناب محمد ملازم، به عنوان سرمایه‌گذار و حامی مالی این پروژه، سهم بزرگی در برگزاری آن دارد. این برند پیانو، از بدو فعالیتش تا کنون، همیشه سعی بر حضور در فعالیت‌های فرهنگی، حمایت از استعدادهای جوان و پروژه‌های هنری داشته و در این پروژه نیز ضمن احترام به برنامه‌ها و ایده‌های فنی مدیران هنری، پشتیبان آنها بوده است. چنین پروژه‌ای هزینه‌های گزافی دارد که امیدواریم برگزاری شایسته‌ی اولین دوره‌ی آن، سنگ بنای استواری برای برگزاری مستمر آن در سال‌های آتی شود.»

او افزود: «از آنجایی که این دوره، دوره‌ی نخست جایزه‌ی بین‌المللی پیانوی باربد است، برای رپرتوار آن محدودیت زیادی اعمال نشده است، تا پیانیست‌های مستعد میهنمان بتوانند با فراغ خاطر، خود را برای حضور در این رقابت آماده کنند. مهلت ارائه نمونه های اجرا، ۱۵ آبانماه است. پس از این تاریخ آقای بوکودجیان و همکارانشان، خانم‌ها لیلا رمضان و کارین ظریفیان، نمونه‌ها را بازبینی کرده و در آذرماه، پانزده منتخب را معرفی خواهند کرد. پس از اجرای زنده این پانزده منتخب در حضور آقای بوکودجیان در شیراز در تاریخ بیست و دوم دی‌ماه، ایشان هشت نفر را انتخاب کرده و برایشان دو روز مسترکلاس برگزار می‌کنند. سپس با اجرای کنسرت این هشت نفر در روز بیست و چهارم دیماه، دو نفر منتخب نهایی معرفی خواهند شد.»

او حضور پیانیست برجسته‌ی فرانسوی، کریستوف بوکودجیان، را به عنوان دبیر شورای بازبینی و مدرس مسترکلاس‌ها به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد که حضور ایشان مطلعی برای تعامل بیشتر با مراکز درجه یک موسیقی جهان باشد.

photo_2016-10-09_12-11-57

چاپ
>