X

«دف نوازان مشتاق» ۲ شب در تهران می نوازند

دوشنبه, 28 خرداد 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، گروه «دف نوازان مشتاق» با اجرای ۶۰ نفر از اعضای این گروه به سرپرستی و آهنگسازی مهرداد کریم خاوری نوازنده و مدرس ساز های کوبه ای ۶ و ۸ تیرماه در تالار وحدت روی صحنه می رود.

بخش اول این کنسرت به بداهه نوازی فردین کریم خاوری نوازنده تار، سه تار و شور انگیز به همراهی مهرداد کریم خاوری اختصاص دارد.

در بخش دوم نیز گروه «دف نوازان مشتاق» متشکل از ۶۰ نفر نوازنده سازهای کوبه ای شامل سازهای دف، تنبک، ضرب زورخانه، دهل، سنج و دمام به سرپرستی مهرداد کریم خاوری به اجرای قطعاتی از ساخته و تنظیم های این هنرمند می پردازند.

مهرداد کریم خاوری متولد ۱۳۴۷ در شهر سنندج از سال ۱۳۶۱ تدریس دف را در تهران آغاز کرده است. وی در آلبوم های متعددی از جمله «یادواره نور علی برومند» گروه شیدا به سرپرستی محمدرضا لطفی به هنرنمایی پراخته و از آثار وی می توان به «حلقه هستی»، «حلقه رندان» و «کتاب آیین دف نوازی» (در سه جلد) نام برد. این هنرمند تاکنون در کنار گروه های مختلف کنسرت هایی در ایران و خارج از کشور اجرا کرده است.

گروه «دف نوازان مشتاق» از سال ۷۶ به سرپرستی مهرداد کریم خاوری تاسیس شد و در دوران فعالیت خود کنسرت هایی در تهران (تالار وحدت)، شهرستان‌ها و خارج از کشور روی صحنه برد.

عواید فروش شب اول این کنسرت به موسسه خیریه شروین اختصاص خواهد داشت.

علاقمندان برای تهیه بلیت کنسرت گروه “دف نوازان مشتاق” می توانند به سایت ایران کنسرت www.iranconcert.com مراجعه نمایند.

 

چاپ
>