X

دعوت دفتر موسیقی از بخش خصوصی برای توسعه فضاهای اجرای صحنه‌ای

سه شنبه, 20 تیر 1396

در نشستی مشترک راه های تعامل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مجموعه تجاری تفریحی مگامال برای توسعه فضاهای اجرای صحنه ای موسیقی در تهران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در جلسه صبح امروز، که با حضور فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای هیئت مدیره (احمدرضا درویش، رضا سعیدی پور)، منوچهر محمدی مدیرعامل مجتمع مزبور، حسین سروی معاون مدیرکل دفتر موسیقی و نصرت احمدی برگزار شد دو طرف بر توسعه همکاری‌های فرهنگی هنری در زمینه اجراهای صحنه ای در این مجتمع بحث و تبادل نظر کردند.

در ابتدای این دیدار منوچهر محمدی مدیرعامل مجتمع تجاری تفریحی مگامال ضمن خیر مقدم و ابراز خرسندی از حضور مدیر کل دفتر موسیقی و توجه وی به توسعه فضاهای اجرای صحنه ای توسط بخش خصوصی با ارائه گزارشی به ظرفیت های این مجتمع پرداخت و آمادگی آن مجموعه را برای برگزاری اجراهای صحنه ای براساس ظرفیت سالن های موجود اعلام کرد.

فرزاد طالبی در ادامه ضمن اشاره به رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از بخش خصوصی در همه زمینه های فرهنگی گفت:منطقه اکباتان با توجه به موقعیت جغرافیایی و برخورداری از جمعیتی نوجوان و جوان و دسترسی آن به استان البرز موقعیت بسیار خوبی را برای توسعه فضاهای فرهنگی هنری دارد.
وی افزود:در حال حاضر سالن های استاندارد برای اجراهای صحنه ای محدود است و بخش خصوصی می تواند با سرمایه گذاری در این بخش به توسعه فرهنگی کشور کمک کند،ضمن اینکه این امر صرفه اقتصادی مناسبی داشته و در عین حال به کاهش قیمت بلیت اجراهای زنده موسیقی خواهد انجامید.

مدیر کل دفتر موسیقی ضمن اشاره به حضور مغتنم هنرمندان و مدیران برجسته فرهنگی در راهبری مجتمع مزبور به رویکرد مثبت مگامال در اختصاص سالن های مجهز به اجراهای صحنه ای گفت:با این اقدام بخشی از نیاز مخاطبان در حوزه موسیقی تلفیقی، تجربی و نواحی برطرف خواهد شد و خوشحالیم که در این مجتمع سالنی تخصصی به این موضوع در آینده نزدیک اختصاص می یابد.

در ادامه این نشست فرزاد طالبی به بازدید از فضاهای فرهنگی هنری مگامال پرداخته و احمدرضا درویش کارگردان سینمای ایران و عضو هیئت مدیره این مجتمع با همراهی وی به ارائه توضیحات تخصصی از سالن ها و فضاهای موجود پرداخت.

گفتنی است پردیس “مگا مال” واقع در فاز دوم شهرک اکباتان یکی از مجهز ترین و مدرن ترین مجتمع های کشور می باشد که اوایل سال ۱۳۹۶ با ده سالن و ظرفیت ۱۴۰۰ صندلی به بهره رسیده است.

چاپ
>