X

دریافت ۴۰۰ اثر در جشنواره سرودها و آواهای انقلابی

دوشنبه, 17 دی 1397

نشست خبری چهارمین جشنواره سرودهای حماسی و آواهای انقلابی بسیج صبح امروز دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ در سازمان بسیج هنرمندان برگزار شد. در این نشست بابک رضایی روابط عمومی، امیر نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان و جم دببر جشنواره سرود حضور داشتند.

در ابتدای این نشست نصیربیگی‌گفت: سازمان بسیج هنرمندان جشنواره‌های بسیاری را در طول سال طراحی و اجرا می‌کند. این جشنواره سه دوره قبلی را در شیراز برگزار کرده است. امسال تصمیم بر این شد که با توجه به فرمایش های مقام معظم رهبری، جشنواره تمرکزش را به بخش سرود اختصاص دهد.

او ادامه داد: در فاصله ای کم حدود ۴۰۰ اثر به جشنواره رسید. امسال به آرای مردمی اتکا کردیم. در بخش نهایی هم تلفیقی از آرای مردمی و داوری را خواهیم داشت. ۲۴ تا ۲۷ دی بخش پایانی این جشنواره در استان لرستان برگزار می شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان گفت: یکی از سیاست های سازمان بسیج هنرمندان این بوده که جشنواره ها را در استان های مختلف برگزار کنیم. لرستان یکی از استان هایی است که از سابقه ارزشمندی در عرصه سرود های دفاع مقدسی برخوردار است. این سابقه درخشان استان لرستان ما را بر آن داشت تا جشنواره را در استان لرستان برگزار‌ کنیم. می‌خواهیم از میان شرکت کنندگان در جشنواره چهره های مستعد و خلاق را انتخاب کنیم تا در آینده تولیدهای خوبی داشته باشیم.

نصیربیگی تاکیر کرد: در کنار یک جایزه مردمی هفت جایزه تخصصی هم داریم که توسط داران انتخاب می شوند.

در ادامه این نشست جمشید جم دبیر جشنواره سرود: امسال جشنواره فرم تازه ای گرفته است. امام خامنه ای نظر بسیار خوبی نسبت به سرود دارند و بارها تاکید کرده اند که جوانان ما باید به سمت سرود بروند و در این عرصه فعالیت کنند. حدود ۵۰۰ اثر رسید
در نهایت هفده گروه انتخاب شدند که آن هم براساس رای مردم بود. از سیزده استان هفده اثر را انتخاب کردند.

بابک رضایی روابط عمومی جشنواره سرود بسیج گفت: حرکتی ویژه آغاز شده که آن هم انتخاب براساس آرای مردمی است. این موضوعی بی نظیر است. کلیه آثار با بارگزاری بر روی سایت جشنواره به رای مردم گذاشته شد. اکنو هم هفده اثر برگزیده از سوی مردم برای رای گیری مجددا بارگزاری شده و علاقه مندان می توانند تا روز ۲۶ دی با مراجعه به سایت بهآثار مورد علاقه شان رای بدهند. در پایان هم‌یک اثر به انتخا مردم برگزیده می شود.

رضایی تاکید کرد: کارگاه های آموزشی با موضوع سرود در استان لرستان و در روزهای برگزاری اختتامیه برگزار می شود. این کارگاه ها در زمینه آشنایی با سلفژ و آشنایی با تولید موسیقی به شکل مدرن برگزار‌می‌شوند.

علاقه مندان برای ثبت آرای خود می توانند به سایت  مراجعه کنند. avayebidari.ir

چاپ
>