X
با هنرمندی بابک شهرکی و بردیا صدرنوری

خاطره‌انگیزترین قطعات همایون خرم در تالار وحدت اجرا می‌شود

چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1397

بابک شهرکی نوازنده ویلن و بردیا صدرنوری نوازنده پیانو در قالب یک کنسرت بی‌کلام خاطره‌انگیزترین قطعات زنده‌یاد همایون خرم را در تالار وحدت تهران اجرا می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، بردیا صدرنوری با اشاره به جزییات این کنسرت بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته در کنسرت پیش رو که با عنوان «گل‌های خرم» به علاقه‌مندان ارائه خواهد شد، ترکیبی از خاطره‌سازترین آثار زنده‌یاد همایون خرم در دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی متشکل از اصفهان، ماهور، همایون، شور و دشتی در قالب ۱۶ قطعه با هنرمندی بابک شهرکی نوازنده ویلن و بنده به عنوان نوازنده پیانو اجرا می‌شوند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های این کنسرت تمرکز روی موسیقی بی‌کلام است که هم بابک شهرکی به عنوان فرزند هنری زنده‌یاد همایون خرم و هم بنده روی آن تأکید ویژه‌ای داشته و داریم. همه دوستداران موسیقی می‌دانند که اجرای آثار بی‌کلام یکی از فعالیت‌های مؤثر و پرمخاطب موسیقی ایرانی در دهه‌های گذشته بود که متأسفانه در سال‌های اخیر کمرنگ‌تر شده و ما شاهد این هستیم که آثار باکلام بیشتر مورد توجه هنرمندان قرار گرفته است. از این رو تلاش کرده‌ایم تا به سهم خود به موضوع موسیقی بی‌کلام توجه بیشتری کنیم که برگزاری این کنسرت مقدمه ای برای فعالیت‌های آینده ما در این زمینه است.

صدرنوری گفت: بابک شهرکی طی سال‌های گذشته با تنظیم و اجرای آثار همایون خرم، آلبوم «گل‌های خرم» را در بازار موسیقی منتشر کرده بود و با توجه به حس و حال بسیار ارزشمند و متفاوتی که این اثر موسیقایی داشت ، تصمیم گرفتیم عنوان کنسرت را نیز «گل‌های خرم» بگذاریم که تصور می‌کنم عنوان مناسبی برای این کنسرت باشد. به هر صورت تمام تلاش ما این است که بتوانیم با اجرای چنین آثاری نقشی در ارتقا کیفی گوش شنیداری مخاطبان امروزی به ویژه در حوزه موسیقی ایرانی داشته و یاد استاد همایون خرم آهنگساز و ویلنیست با اخلاق و بزرگ کشورمان را زنده کنیم.

این نوازنده پیانو در پایان گفت: تمامی آثاری که در این کنسرت برای مخاطبان اجرا می‌شود، با اجازه خانواده زنده‌یاد همایون خرم برای کنسرت تنظیم شده است. ما معتقدیم این وظیفه تمامی هنرمندان فعال عرصه موسیقی است که اگر علاقه‌مند به اجرای آثار بزرگان درگذشته موسیقی کشورمان هستند ، با رضایت کامل بستگان و وابستگان حقوقی و حقیقی این هنرمندان نسبت به اجرای کارها اقدام کنند. این موضوع مسئله بسیار مهمی است که باید در قالب یک فرهنگ کاری مورد توجه قرار گیرد.

کنسرت «گل‌های خرم» با نوازندگی ویولن بابک شهرکی و نوازندگی پیانو بردیا صدرنوری ساعت ۲۱:۳۰ روزهای پنجشنبه ۲۰ و جمعه ۲۱ اردیبهشت به همت مؤسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

چاپ
>