X
با فرارسیدن زمان پخش

خازنی از اتمام آهنگسازی سریال «چرخ فلک» خبر داد

یکشنبه, 27 تیر 1395

پیمان خازنی، آهنگساز و نوازنده‌ی تار، از پایان یافتن ساخت موسیقی متن سریال اپیزودیک «چرخ فلک» به کارگردانی مشترک بهرام عظیم‌پور، عزیزالله حمیدنژاد و احسان عبدی‌پور خبر داد.

به گزارش نای، این آهنگساز با اشاره به روند متفاوت تولید این مجموعه اظهار داشت: «بعد از انتشار مجموعه‌ی “کجاست خانه‌ی باد” با بهرام عظیم‌پور آشنا شدم که این آشنایی منجر به همکاری در “چرخ فلک” شد.

وی در ادامه افزود: «من در این سریال، ساخت موسیقی متن اپیزودهای مربوط به آقایان عظیم‌پور و عبدی‌پور را عهده‌دار بودم که امیدوارم توانسته باشم توجه مخاطبان را جلب کنم.»

خازنی با بیان این موضوع که ساخت موسیقی برای مجموعه‌های اپیزودیک به‌مراتب دشوارتر از سایر گونه‌هاست، گفت: «قصه‌های این سریال از دغدغه‌های انسان امروز ایران حرف می‌زند. در واقع درونمایه‌های این قصه‌ها کاملاً بومی است. همین موضوع من را به استفاده از فاکتورهای موسیقی ایرانی واداشت که بی‌شک اصلی‌ترینش سودبردن از سازهای ایرانی است.»

این نوازنده ی تار در ادامه گفت: «من همیشه وامدار ردیف موسیقی دستگاهی بوده و هستم، و تا آنجایی که قصه‌های چرخ فلک به من اجازه می‌داد از مؤلفه‌های این موسیقی استفاده کردم.»

سریال «چرخ فلک» که از گزینه‌های اصلی پخش در ماه مبارک رمضان بود به تهیه‌کنندگی مجید مولایی از شبکه‌ی یک پخش می‌شود.

بازیگرانی چون حمید آذرنگ، میلاد کیمرام، امیر آقایی، لیلا اوتادی، اندیشه فولادوند، حسین سلیمانی، آشا محرابی و… حضور دارند.

شایان ذکر است موسیقی متن اپیزودهای مربوط به عزیزالله حمیدنژاد و تیتراژ از ستّار اورکی است.

چاپ
>