X

حسن ریاحی: این روزها در معاونت هنری شاهد اتفاقات خوبی هستیم

سه شنبه, 17 اردیبهشت 1398

حسن ریاحی آهنگساز و مدیر گروه موسیقی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی درباره وضعیت موسیقی در کشور به هنرآنلاین، گفت: در ژانرهای دیگر وضعیت خوبی برقرار است و چشم‌انداز خوبی را می‌توان شاهد بود، اما در ژانر کلاسیک حقیقتا آن‌طور که باید امیدوار نیستم، چون مردم با آن آن‌طور که باید ارتباط برقرار نمی‌کنند و این مسئله باعث نگرانی است.

او ادامه داد: البته خوشبختانه این روزها در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. در حقیقت در بخش موسیقی شاهد نظم و فرم مناسب هستیم که باعث خرسندی است. راه‌اندازی سامانه صدور کارت تدریس مربیان آموزشگاه‌های آزاد هنری و همچنین راه‌اندازی سامانه بانک اطلاعات موسیقی کشور، از جمله کارهای در خور توجه است که امیدوارم استمرار داشته باشد.

ریاحی همچنین گفت: به نظرم این نوع اقدامات در حوزه مدیریت موسیقی مثبت است و قطعا تاثیرات خوبی دارد که در نهایت به نفع هنرمندان خواهد بود. امیدوارم این شکل اتفاقات در عرصه موسیقی بیشتر شود و در بخش‌های هنری دیگر نیز رخ دهد.

این آهنگساز اضافه کرد: من در تمام سال‌هایی که به‌عنوان مسئول در جشنواره موسیقی فجر حضور داشتم همواره تا جایی که بودجه و امکانات اجازه می‌داد تلاش می‌کردم به کیفیت توجه بیشتری شود و همیشه بر این مسئله تاکید داشته‌ام.

منبع: هنرآنلاین

چاپ
>