X

جلسه‌ی هیئت امنای بنیاد رودکی برگزار شد

یکشنبه, 27 اسفند 1396

در جلسه هیئت امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی از عملکرد این سازمان قدردانی شد؛ همچنین دستاوردهای این بنیاد و چشم‌انداز آینده آن تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، بیست‌وچهارمین جلسه هیئت امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی با حضور محمدباقر نوبخت (معاون رییس‌جمهور و عضو هیئت امنا) و عباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیئت امنای بنیاد رودکی) برگزار شد.

صالحی در این رویداد بر بازخوانی مأموریت‌های بنیاد تأکید کرد؛ ضرورت توسعه فعالیت‌های بنیاد در شهرستان‌ها از جمله سرفصل‌هایی بود که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن اشاره کرد.

در این رویداد، بر اساس گزارش حسابرس و بازرس قانونی بنیاد، عملکرد بنیاد رودکی برای دومین سال پیاپی طبق استانداردهای حسابرسی مطلوب اعلام شد.

نوبخت، پس از استماع این گزارش فرآیند مطلوب حسابرسی را اتفاقی ویژه و قابل تقدیر خواند.

مدیرعامل بنیاد رودکی در ادامه گزارشی از دستاوردهای بنیاد رودکی در سال ۹۶ ارائه داد و همچنین چشم‌انداز این بنیاد را در سال پیش رو تشریح کرد.

در این جلسه با توجه به ارزش میراثی دو مجموعه تحت مدیریت بنیاد رودکی، تالار وحدت و برج آزادی بر اختصاص بودجه مناسب برای ترمیم این دو اثر تأکید شد.

رشد بودجه، برنامه‌های بین‌المللی ارکسترها مانند اجرای مشترک با ارکستر راونای ایتالیا به رهبری ریکاردو موتی، اجرای سمفونی شهیدان خدایی در کلیسای سانتاماریای رم، سفارش ساخت سرود اعزام ایران به جام جهانی و اجرا توسط منتخب ارکستر سمفونیک و ملی از جمله دستاوردهای بنیاد رودکی بود که در این جلسه عنوان شد.

همچنین در تشریح دستاوردهای سال ۹۶ به تدوین سند استراتژیک بنیاد، افتتاح موزه تئاتر عروسکی، سفارش ساخت ۱۱ قطعه ارکسترال از موسیقی نواحی و اقوام ایران، پاسداشت حقوق مؤلف و مصنف (پرداخت هزینه‌های آهنگساز، تنظیم‌کننده، نت‌نویس و…، تصویب اعتبار ارکسترها در بودجه سنواتی کل کشور برای اولین‌بار، انعقاد قرارداد با اسپانسر برای فعالیت‌های بنیاد رودکی برای نخستین‌بار و مشارکت در ساخت و اجرای سمفونی روح الله (ره) اشاره شد.

سرمایه‌گذاری در ساخت آثار نمونه هنری، توسعه زیرساخت‌ها، بسترسازی انجام مأموریت در صف برای برنامه‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر بخش‌ها، محوریت در میزبانی برنامه‌های فرهنگی هنری کشورهای مختلف در ایران و حضور گروه‌های مختلف هنری در خارج از کشور، تبدیل بنیاد رودکی به قطب تولید و ارائه موسیقی سنتی، نواحی و اقوام ایرانی، برنامه‌ریزی و تبدیل بنیاد رودکی به الگو اقتصاد هنر و اقتصاد مقاومتی ار جمله چشم‌اندازهای بنیاد بود که در این جلسه ارائه شد.

در این رویداد همچنین جدول مزد نوازندگان ارکسترهای تحت مدیریت بنیاد در هفت رده شغلی به تصویب رسید.

چاپ
>