X
مدیرکل فرهنگ و ارشاد گلستان:

جشنواره موسیقی ترکمنی «آوای ارادت» در گلستان برگزار می‌شود

جمعه, 29 تیر 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، عادله کشمیری اظهار کرد: جشنواره موسیقی ترکمنی (آوای ارادت) در گلستان برگزار می‌شود که با توجه به ظرفیت‌های موسیقی فولکلور در استان، این جشنواره با همکاری بنیاد بین‌المللی فامام رضا(ع) و فرهنگ و ارشاد گلستان در مرداد ماه سال برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره با محوریت ارادت مردم قوم ترکمن به اهل بیت(ع) و به ویژه امام رضا(ع) است و در سه شهر استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف این جشنواره گفت: اجرای موسیقی برپایه اشعارترکمنی درباره اهل بیت(ع)، اجرای برنامه شعرخوانی و ارائه پژوهش بر مبنای ارادت ترکمن ها به خاندان عصمت و طهارت از جمله بخش‌های این رخداد فرهنگی، هنری و ارزشی به شمار می‌آید.

کشمیری افزود: جشنواره موسیقی ترکمنی آوای ارادت در سه شهرستان ترکمن نشین استان گلستان برگزار می شود و امیدواریم نشاط حاصل از این برنامه‌ها بتواند شادی عمومی را در جامعه ایجاد کند و گامی موثر در تداوم و افزایش وحدت اقوام در استان بردارد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان شهرستان مراوه تپه را به عنوان میزبان در روز دوم جشنواره اعلام کرد و ادامه داد: آخرین روز جشنواره در تاریخ پنج مرداد ماه به میزبانی شهرستان گنبدکاووس خواهد بود.

به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد گلستان نخستین روز این جشنواره سوم مرداد ماه در شهرستان گمیشان برگزار خواهد شد.

چاپ
>