X

جشنواره موسیقی امیرجاهد به ایستگاه پایانی رسید

چهارشنبه, 5 تیر 1398

چهارمین روز از اجراهای جشنواره موسیقی امیرجاهد سه‌شنبه چهارم تیر در حالی برگزار شد که شرکت‌کنندگان در رشته موسیقی ایرانی (ساز، آواز و گروه نوازی) از شهرستان‌ها به روی صحنه رفتند.

در آخرین روز اجراهای جشنواره موسیقی امیرجاهد که در سالن ایوان شمس برگزار شد از ساعت ۱۵ به ترتیب شرکت‌کنندگانی از شهرستان‌ها در رده‌های سنتی مختلف با سازهای نی، تار، سه‌تار، سنتور تنبک، دوتار، کمانچه، عود، ویولن ایرانی، دف، آواز ایرانی و دونوازی به هنرنمایی پرداختند که مورد ارزیابی داوران این بخش قرار گرفتند.

همچنین از ساعت ۲۱:۳۰ در بخش گروه نوازی، گروه‌های “اخوان سنندج”، “هیرمان اصفهان”، “آراس” و “باربد” به روی صحنه رفتند و با اجرای این گروه‌ها و ارزیابی داوران، اجراهای دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد به پایان رسید.

هیئت داوران و همچنین مخاطبانی که در روزهای مختلف اجراهای جشنواره را دنبال می‌کردند، روز گذشته اجراهای شرکت‌کنندگان شهرستانی را چشمگیر و درخور تحسین دانستند. تسلط شرکت‌کنندگان بر ردیف موسیقی ایرانی، قطعات انتخابی و همچنین گروه‌نوازی بخصوص در رده‌های سنی پایین‌تر از ویژگی‌هایی بود که مخاطبان را شگفت‌زده می‌کرد.

دوشنبه سوم تیرماه نیز در رشته سازهای غربی شرکت‌کنندگان در رده‌های سنی مختلف به هنرنمایی پرداختند.

طبق جدول زمان‌بندی دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد روزهای ۲۷ و ۲۸ خردادماه شرکت‌کنندگان شهر تهران برای سازهای ایرانی، سوم تیر به شرکت‌کنندگان شهر تهران برای سازهای غربی و چهارم تیرماه به شرکت‌کنندگان شهرستان‌ها و حومه تهران برای سازهای ایرانی و همچنین گروه نوازی در هر شب اختصاص داشت.

هیئت داوران دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد در بخش سازهای ایرانی میلاد کیایی، سید محمد میرزمانی، مظفر شفیعی، بهناز ذاکری، بابک بنی حسینی، علی طریقت، در بخش سازهای غربی محمدعلی موسوی، فاروق جهانشاهی فرد، فرنوش تدین، مهدی مساح بیدگلی، محسن میکائیلی و در بخش گروه نوازی علی تحریری، بهرام ساعد، داود یاسری و آرش فرهنگ‌فر بودند.

مراسم اختتامیه دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد با معرفی برگزیدگان پنجشنبه ششم تیرماه از ساعت ۱۹ در سالن ایوان شمس برگزار می‌شود.

چاپ
>