X

جزییات نشست «آیین آواز ری» مشخص شد

سه شنبه, 26 دی 1396

نشست «آیین آواز ری» با اجرای شش خواننده و نوازندگانِ همراه چهارشنبه ۲۷ دی در سالن ولیعصر(عج) فرهنگسرای ولا در شهر ری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در این برنامه شش اجرای آواز توسط شش خوانندۀ پیشکسوت و جوان به همراه یک مبحث فنی تخصصی در ریز برنامه‌های این نشست قرار گرفته است. این نشست با پیام شهرام صارمی، مدیر کانون موسیقی ارسباران، که بنیان‌گذار سلسله نشست‌های تخصصی آموزشی آیین‌آواز است آغاز خواهد شد. برگزاری نشست‌ها در شهرستان مدتی است شروع شده و اولین آنها ماه گذشته در شهر زنجان برگزار شد.

در ادامه نیز مبحث فنی تخصصی با عنوان «تحریر و چهچهه در آواز ایرانی» با حضور مرتضی غزنوی (مدرس و خواننده) به همراه حسن علی‌نژاد (کارشناس مجری نشست) ارائه خواهد شد. در کنار اینها نیز آوازخوانی مرتضی منفرد همراه با تار حمیدرضا منفرد، ساز و آواز حسین نوریانی و ادیب تیرانداز، آواز حسام صحرایی به همراه تار پوریا خاکپور و نی احسان لیوانی و تمبک مسعود عرب، آوازخوانی حمیدرضا منفرد با نی علی عرب‌خوانساری، ساز و آواز بداهه توسط محمدابراهیم ذوالقدر به همراه سه‌تار حسن علی‌نژاد و نیز آوازخوانی علی شیرازی (با سه‌تار حسن علی‌نژاد) جزو برنامه‌های این نشست هستند. این خوانندگان همگی اهل، ساکن یا مدتی شاغل در شهرری بوده یا هستند.

نشست «آیین آواز ری» با اجرای شش خواننده و نوازندگانِ همراه از ساعت ۱۸ چهارشنبه ۲۷ دی در سالن ولیعصر(عج) فرهنگسرای ولا به آدرس شهرری، میدان نماز برگزار می‌شود و ورود همگان به آن آزاد خواهد بود.

چاپ
>