X

تور کنسرت حمید متبسم از اصفهان آغاز می‌شود

چهارشنبه, 6 مرداد 1395

تور کنسرت «ساز دل، آواز دل» عنوان کنسرت‌های جدید حمید متبسم است که قرار است در مایه‌ی اصفهان و دستگاه نوا اجرا شود.

به گزارش نای، این کنسرت‌ها به ترتیب ١٣ مرداد در تالار فرشچیان شهر اصفهان، ٢١ مرداد در تالار اداره‌ی فرهنگ و ارشاد شهر آباده، ٢٢ مرداد تالار فرهنگ اداره‌ی فرهنگ و ارشاد شهر یزد، ٢٧ مرداد در تالار آفتاب شهر اهواز برگزار می‌شود و حسن ختام تور کنسرت «ساز دل، آواز دل» در تاریخ ٢٩ و ٣٠ مرداد تالار رودکی در شهر تهران خواهد بود.

خواننده‌ی تور کنسرت‌های حمید متبسم، حسین علیشاپور است که در کارنامه‌ی خود سابقه‌ی همکاری با کیهان کلهر، مسعود شعاری، ارکستر سازهای ملی، بهروز غریب‌پور و غیره را دارد. همچنین بهنام معصومی در این کنسرت‌ها سازهای کوبه‌ای می‌نوازد. معصومی نیز تاکنون تجربه‌ی همکاری با حسین بهروزی‌نیا، سالار عقیلی و… داشته است.

حمید متبسم اوایل دهه‌ی هفتاد گروه «دستان» را به اتفاق محمدعلی کیانی‌نژاد تأسیس کرد. آلبوم «بامداد» تجربه‌ای متفاوت در آهنگسازی و تنظیم به شمار می‌رفت به آهنگسازی متبسم و آواز بیژن کامکار نام متبسم را به عنوان آهنگسازی خوش‌ذوق به جامعه‌ی موسیقی شناساند. بعد از آن متبسم آلبوم «بوی نوروز» به خوانندگی زنده‌یاد ایرج بسطامی را با گروه «دستان» منتشر کرد.

متبسم به همراه گروه «دستان» کنسرت‌های متعددی را در خارج و داخل ایران اجرا کردند که مهم‌ترین آن اجراهای متعدد با شهرام ناظری بود.آلبوم «سفر به دیگر سو»، و «ساز نو آواز نو» حاصل سال‌های همکاری متبسم و گروه «دستان» با ناظری بود. همکاری با صدیق تعریف در انتشار آلبوم «ماه عروس» و آخرین کار با ناظری با عنوان «لولیان» هم از دیگر کارهای متبسم به شمار می‌رود.

متبسم به همراه گروه «دستان» از سال ۸۵ تا پایان دهه‌ی نود کنسرت‌هایی با سالار عقیلی و همایون شجریان برگزار کردکه حاصل آنها انتشار آلبوم‌های «قیژک کولی» و «به نام گل سرخ» بود.

چاپ
>