X
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان:

توجه به هنرهای بومی و تولید داخل راه تحقق شعار سال

دوشنبه, 28 خرداد 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، حسین مسگرانی در دیدار با هنرمند پیشکسوت موسیقی استان که با تعدادی از دیگر مسئولان و کارکنان اداره کل و اداره زاهدان ارشاد اسلامی و غیره انجام شد، ضمن عیادت از این هنرمند پیشکسوت، افزود: «رسول بخش زنگی شاهی» از هنرمندان پیشکسوت سیستان و بلوچستان بوده که خدمات ارزنده‌ای را به جامعه هنری این استان ارائه داده است.
وی بیان کرد:‌ دیدار با هنرمندان و دل‌جویی از آنان، رسالت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و موجب افتخار است که بتوانیم این رسالت را به انجام برسانیم.
مسگرانی تصریح کرد: خوشبختانه استقبال خوبی در استان از آثار هنرمندان بومی وجود دارد و در این زمینه، شرکت های برگزار کننده کنسرت ها را ملزم کردیم که بعد از هر برگزاری کنسرت خواننده های پاپ، یک کنسرت بومی و یا سنتی برگزار کنند که در برگزاری دو کنسرت سنتی و بومی گذشته استقبال خوبی را شاهد بودیم.
وی ادامه داد: در این زمینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده همکاری با شرکت های برگزاری کنسرت ها در راستای حمایت بیشتر از هنرهای بومی است.
وی تاکید کرد: همه مردم باید حمایت از هنرهای بومی و تولید داخل را در دستور کار قرار دهند چرا که این خود گامی برای تحقق نام امسال می باشد که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است.
مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان ضمن پیگیری روند درمان این استاد هنرمند هدیه ریاست انجمن موسیقی ایران را به وی تقدیم کرد.
گفتنی است پهلوان رسول بخش زنگی شاهی ساز قیچک نواز برجسته کشوری است که در سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر نیز تجلیل شد.

چاپ
>