X
با حضور هنرمندان برجسته جهانی

تهران میزبان جشنواره بین المللی بداهه نوازی می شود

سه شنبه, 23 مرداد 1397

رامین صدیقی روز سه شنبه در نشست خبری این جشنواره در فرهنگسرای نیاوران افزود: در این دوره جشنواره ۱۱ هنرمند برجسته از ۹ کشور جهان به اجرا می پردازند.
وی اظهار داشت: یک سال و نیم این ایده در ذهن من بود تا بتوانیم در تهران رویدادی برگزار کنیم که یک تم مشخص داشته باشد و همچون یک فستیوال کوچک تعریف شود. از ابتدا می خواستم نخستین جشنواره با تمرکز روی یک ساز و با محوریت بداهه نوازی باشد.
مدیر جشنواره شب های بداهه نوازی زهی و زخمه ای اضافه کرد: علاوه بر ۲ اجرای اصلی در هر شب، جشنواره در طول روز با اکران فیلم های مستند، کارگاه های آموزشی، معرفی هنرمندان جوان ایرانی در قالب اجراهایی کوتاه (پیش از هر اجرای اصلی) و همچنین امکان ملاقات خصوصی با هنرمندان برای علاقه مندان برگزار می شود.
صدیقی با اشاره به اسامی نوازنده های این دوره جشنواره گفت: نوازنده های شرکت کننده در این جشنواره موسیقی روز شنبه ۱۰ شهریور صوفیا بوروس و گلفام خیام، یکشنبه ۱۱ شهریور اولاش اوزدمیر و حسام اینانلو و دوشنبه ۱۲ شهریور آنیا لشنر و علی بوستان به اجرای برنامه می پردازند.
مدیر جشنواره شب های بداهه نوازی زهی و زخمه ای اظهار داشت: نوازندگان در روز سه شنبه ۱۳ شهریورفرنس اسنتبرگر و بیورن میر، چهارشنبه ۱۴ شهریور رنارد گارسیا فونس و متس ایلرتسن و پنجشنبه ۱۵ شهریور تونی اور واتر به همراه سورپرایز فستیوال خواهند نواخت.
صدیقی درباره کارگاه های آموزشی و بخش نمایش فیلم در این جشنواره توضیح داد: ‌پیمان یزدانیان با کارگاه آموزشی «از هیچ تا بداهه»، Stefano Battaglia با کارگاه بداهه نوازی، Benedikt Jahnel کارگاه «بداهه نوازی و ریاضیات»، Nik bärtsch و دیوید سیکس در بخش کارگاه های آموزشی این فستیوال حضور دارند.
وی با بیان اینکه در بخش نمایش ۴ فیلم اکران می شود، گفت: فیلم صدا و سکوت درباره هنرمندان، فیلم هنر بداهه نوازی درباره کیت جرت موسیقی دان آمریکایی که شامل مصاحبه با او هم هست، یک فیلم درباره تاریخچه شکل‌گیری شرکت بلو نت که مهمترین شرکت موسیقی جز معاصر بود و توسط دو آلمانی مهاجر در آمریکا تاسیس شد و یک فیلم که درباره آروو پرت آهنگساز استونیایی است و تا کنون در هیچ جشنواره‌ای به نمایش در نیامده است.

چاپ
>