X
به منظور بهره مندی بیشتر مردم صورت می‌گیرد؛

تقی ضرابی رئیس انجمن موسیقی استان تهران:برگزاری جشنواره «آواها و نواهای رضوی» در تهران و ۶ شهرستان تابعه استان

چهارشنبه, 20 تیر 1397

تقی ضرابی رئیس انجمن موسیقی استان تهران در این باره گفت: با مشخص شدن منتخبان بخش‌های مختلف این جشنواره در بخش‌های رقابتی و غیر رقابتی، جدول اجرایی این رویداد هنری منتشر شده است و از ۲۸ تا ۳۰ تیرماه سال جاری، افراد و گروه‌های منتخب به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
وی افزود: ضرورت برگزاری چنین رویدادی در بسط و گسترش فرهنگ و سیره رضوی در قالب مجموعه جشنواره‌های فرهنگی و هنری امام رضا(ع) دیرزمانی است که احساس می‌شد؛ چرا که بخشی از این فرهنگ غنی و متعالی در میان اقوام ایرانی که افتخار آن را دارند که مضجع شریف امام هشتم(ع) در میهن اسلامی‌شان قرار دارد از طریق همین آواها و نواها که معمولاً به شکل قومیتی جاری و ساری است نشر و گسترش یافتاست.
رئیس انجمن موسیقی استان تهران تصریح کرد: با توجه به اهمیتی که این حوزه از فرهنگ و هنر رضوی دارد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از سال ۹۵ با استفاده از امکاناتی که در فضاهای فرهنگی پایتخت وجود دارد میزبانی این جشنواره را با افتخار به عهده گرفت و خوشبختانه با وجود آنکه دو دوره این جشنواره را تجربه کردیم استقبال از آن از سوی گروه‌ها و افراد فعال در حوزه موسیقی به ویژه موسیقی نواحی و اقوام ایرانی چشمگیر بوده است؛ چنان که بالغ بر ۳۰۰ اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره متقاضی حضور در آن بودند.
ضرابی در ادامه گفت: هیئت داوری و انتخاب آثار برتر این دوره از جشنواره متشکل از : دکتر شاهین فرهت،تقی ضرابی، شهرام صارمی،احمد صدری،حسام الدین سراج و آریا عظیمی نژاد با ارزیابی اجراها، نفرات و آثار برتر را برای تقدیر در مراسم اختتامیه معرفی نمودند.
عضو شورای سیاستگزاری جشنواره افزود: از جمله اقداماتی که دبیرخانه این دوره از جشنواره «آواها و نواهای رضوی» به آن اهتمام داشته، اجرای آثار منتخب جشنواره در ۶ شهرستان تابعه استان تهران است تا به این وسیله هم‌استانی‌های ما نیز که به سبب دوری راه ممکن است نتوانند برای بهره‌مندی از اجراها به پایتخت عزیمت کنند، در شهرستان خود در جریان هنرنمایی گروه‌های شرکت‌کننده قرار گیرند.
ضرابی در پایان گفت: مراسم اختتامیه سومین جشنواره «آواها و نواهای رضوی» نیز با تقدیر از برگزیدگان بخش‌های مختلف آن روز شنبه، ۳۰ تیر، ساعت ۱۷ در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.
چاپ
>