X

تصنیف‌های استاد فرامرز پایور منتشر شد

دوشنبه, 4 دی 1396

کتاب «تصنیفهای استاد فرامرز پایور» به کوشش مینا افتاده و گردآوری رامتین نظری‌جو از سوی مؤسسۀ فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در مقدمۀ کتاب به قلم مینا افتاده می‌خوانیم: «در موسیقی ایرانی نام استاد فرامرز پایور، علاوه بر سبک و شیوه ی نوازندگی و تدوین کامل ترین دوره ی آموزشی برای سنتور از مبتدی تا عالی، در هم نوازی و تصنیف سازی هم به خوبی می درخشد. ایشان در زمان حیاتشان تصمیم به جمع آوری تصانیف خودشان داشتند که متأسفانه فرصت این مهم پیش نیامد و به همین جهت با کمک دو تن از هنرجویان علاقه مند، کوشا و خوش فکر به جمع آوری این گنجینه ی نفیس پرداختیم.

رامتین نظری جو با توانایی بسیار و داوطلبانه به گردآوری و به نت درآوردن تصانیف پرداخت و بهاره سپاسی با مهارت و دقتی خاص نت نویسی و نگارش حروف لاتین و اشعار فارسی را به‌عهده گرفت و هر دو به خوبی از عهده ی کار برآمدند. با آرزوی موفقیت برای این دو عزیز. آقای حسین کوشکی نیز در همین زمینه با در اختیار قرار دادن آرشیو خود کمک بزرگی به ما کردند. با سپاس از ایشان. در تهیه ی این مجموعه نهایت تلاشم حفظ آثار ارزشمند استادــ به  عنوان میراثی گران‌بهاــ و ادای احترام به مقام ایشان است که سخاوتمندانه به من آموختند. نامشان همیشه در تاریخ موسیقی این سرزمین جاودان باد.»

چاپ
>