X

«بر بال نغمه ها» شنیدنی شد/ روایتی رنگارنگ از موسیقی با نوازندگان مطرح

سه شنبه, 22 تیر 1400

به گزارش نای به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری «راد نواندیش»، «بربال نغمه ها» عنوان یکی از تازه ترین آثار منتشر شده در فرآیند تولید و فروش محصولات موسیقایی است که با هنرمندی فریبرز فرهنگ مهر و همراهی تعدادی از نوازندگان مطرح کشورمان توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» منتشر شد.

در توضیحات تکمیلی این آلبوم آمده است:

«مؤسّسه‌ فرهنگی هنریِ رادنواندیش به‌تازگی اثری‌ تازه از فریبرزِ فرهنگ‌مِهر که آلبومِ «شایدروزی» را در کارنامه خود دارد روانه بازار کرده است.

این روایت رنگارنگ با سوئیتِ ارکسترالِ «بربالِ‌نغمه‌ها»، فانتزی‌های «اِیوانِ‌شب» و «مَستِ‌ناز»، ترانه‌های «صبحِ روشنایی» و «جانِ بی‌قرار»، دوئتِ ویولن و سنتورِ «بال» و دوئتِ ویولن و پیانوی «نغمه‌ها» و آوازِ «ویس و رامین» شنونده‌را به گلگشتی در مقاماتِ شور، بیاتِ زند، همایون و اصفهان می‌برد.

بخشِ باکلامِ این‌آلبوم، با سروده‌های فربودِ بهمنی، فخرالدین‌اسعدِ گرگانی وفریبرزِ فرهنگ‌مِهر همراه‌است که با صدای فریبرز فرهنگ‌مِهر شنیده‌ می‌شوند.

نوازندگان اثر هم طیفی از نام‌دارانِ کهنه‌کار و هنرمندان جوان موسیقیِ ایران از جمله همایون رحیمیان، ارسلان کامکار، کریم قربانی، علی جعفری پویان، امید نیک‌بین، ناصر رحیمی، حسین پورمعین، فرشید حفظی‌فرد، آتنا اشتیاقی، حبیبِ‌خُرّمی، بهزادِ شایان‌فر، کیارشِ‌روزبهانی و فریبرزِ فرهنگ‌مِهر را در بر می گیرد. ضمن اینکه ضبطِ اثر نیز در استودیوهای بِل، بهمن، موزه‌ موسیقیِ تهران و شهرِصدایِ‌ پارسیان باصدابرداری و میکس و مسترینگ امید نیک‌بین انجام‌شده و حسن فرهنگ‌مِهر تهیّه‌کننده‌ آن‌است.

همزمان با انتشار سراسری این آلبوم، تیزر اثر و نماهنگ «بال» نیز در قالب یک دوئت در بیات زند برای ویولن و سنتور با نوازندگی ویولن فربد فرهنگ مهر و نوازندگی سنتور بهزاد شایان فر به کارگردانی معین هاشمی نسب پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

آلبوم «بربالِ‌نغمه‌ها» با مجوّزِ رسمیِ وزارتِ فرهنگ و ارشادِ اسلامی به همت موسسه فرهنگی هنری «رادنواندیش» علاوه بر انتشار اینترنتی در پلتفرم «بیپ تونز» و برخی از پلتفرم های بین المللی، توسط نشر و پخش «جوان» در فروشگاه‌های فرهنگی و موسیقاییِ سراسرِ کشور در دسترسِ علاقه‌مندان قرار گرفته است.

چاپ
>