X

برگزاری جشنواره موسیقی پارس مهر در مرودشت

چهارشنبه, 2 خرداد 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، جشنواره ۴ روزه موسیقی «پارس مهر» چهارشنبه شب با حضور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت، رییس دانشگاه پیام نور، معاون آموزش ابتدایی شهرستان مرودشت، مسئول انجمن موسیقی استان فارس، رییس آموزش و پرورش شهرستان پاسارگاد، پیشکسوتان موسیقی کشور با پخش موسیقی محلی در تالار مهر شهرستان مرودشت آغاز شد.

شهرام صالحی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت، در آیین گشایش این جشنواره، زبان، پوشش، ادبیات و موسیقی را ۴ مولفه فرهنگی مهم برای هویت و تمدن یک ملت برشمرد و عنوان کرد: تنها موسیقی محلی است که در طول تاریخ توانسته هویت اصیل خود را حفظ کند و زبان توده مردم بماند حتی در دوران هجوم بیگانگانی چون مغول ها که بخش قابل توجهی از داشته های کشور از دست رفت.

وی ضمن تشکر از برگزار کنندگان، اساتید و هنرمندان حاضر در نخستین جشنواره موسیقی «پارس مهر» موسیقی محلی را میراث دار فرهنگ غنی ایران زمین دانسته و خواستار توجه بیشتر به موسیقی نواحی و محلی کشور بویژه منطقه مرودشت شد.

همچنین در این شب استاد منوچهرغیوری نوازنده چیره دست نی و از شاگردان زنده یاد استاد حسن کسایی به گفتگو پیرامون موسیقی ارزشمند نواحی پرداخت و عرصه موسیقی را محل عشق ورزی و حضور اهل دل دانست.

صالحی موسیقی محلی فارس را، دست نخورده ترین بخش فرهنگ ملی برشمرد و با یادکردن از بزرگان موسیقی این استان پهناور، خواستار تدبر و تفکر بیشتر مخاطبین نسبت به قطعات ارائه شده در تولیدات موسیقایی شد.

جشنواره موسیقی «پارس مهر» در ۳ بخش محلی، سنتی و پاپ برگزار می شود که طی آن بیش از ۱۵۰ هنرمند از استان ها و شهرهای مختلف استان فارس به اجرای برنامه می پردازند.

 

چاپ
>