X

برپایی «شب موسیقی تالشی»/ تندیس هادی حمیدی رونمایی می‌شود

یکشنبه, 10 تیر 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، مراسم بزرگداشت هادی حمیدی و یادواره استاد قسمت خانی دوشنبه ۱۱ تیرماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

موسیقی تالش از بکرترین و پیچیده‌ترین موسیقی‎های قومی ایران است و استاد هادی حمیدی از هنرمندان بزرگ آواز تالش به شمار می‎رود که با بزرگانی همچون عبدالله ملت‌پرست، فریدون شهبازیان و حسین علیزاده همکاری داشته است. در این برنامه گروه موسیقی «کادوس» تالش به سرپرستی آرمین فریدی به روی صحنه می‎رود و چنگیز اقبالی تندیسی راکه از استاد هادی حمیدی ساخته رونمایی می‎کند.

بخش دیگر از برنامه  به گرامیداشت زنده‌یاد «قسمت خانی» از هنرمندان به نام منطقه تالش، اختصاص یافته است. استاد خانی یکی از افتخارات خطه تالش است. جای گرفتن در  حلقه ۳۶ استاد برتر موسیقی نواحی ایران در سال ۱۳۸۳، حضور در جشنواره  موسیقی فجر ۱۳۸۵، اجرا در جشنواره «آواهای روحانی زمین » فرانسه ۱۳۸۶ و کسب مقام نخست آواز نواحی ایران – جشنواره سراج خراسان ۱۳۸۷ و اجرا در جشنواره بزرگ فرهنگ ایران – بلاروس – ۱۳۹۰  از جمله توفیق‌های این هنرمند به شمار می‎رود.

«شب موسیقی تالشی» به همت بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران و فرهنگ‎کده تالش ۱۱ تیرماه ساعت ۱۹ در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود و حضور در آن برای کلیه علاقمندان آزاد است.

چاپ
>