X

با صدای محمد یادگار منتشر شد/عاشقانه پازوکی ومصدق برای موسیقی ایرانی

چهارشنبه, 12 خرداد 1400

به گزارش نای به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی، مهرداد پازوکی آهنگساز درباره شکل گیری این اثر گفت:قطعه «آرزوی نقش بر آب» در ادامه همکاری مشترک من و آقای محمد یادگار خواننده خوب موسیقی مان و با شعری عاشقانه از مرحوم حمید مصدق شکل گرفته است.

وی ادامه داد:سالها پیش این شعر مرحوم مصدق را شنیده و خوانده بودم و قرار بود طی دیداری با شاعرش ، همکاریهای مشترکی داشته باشیم که متاسفانه دو روز مانده به دیدارمان آقای مصدق فوت کردند .بعد از گذشت سالها همین شعر را  یعنی «آرزوی نقش بر آب»را با خودم زمزمه کردم ویک اتود آوازی رمانتیک هم زدم و درنهایت تصمیم گرفتم با صدای محمد یادگار آن را اجرا وضبط کنم.

این آهنگساز با بیان اینکه در موسیقی ایرانی مفاهیم عاشقانه کمرنگ شده اند،بیان داشت: در موسیقی ایرانی بیشترین گرایش به مفاهیم حماسی است ومتاسفانه چه به لحاظ شعر و چه  ملودی ، رومنس بسیار کم داریم به همین دلیل سعی دارم با ساخت چنین قطعاتی فضای موسیقی مان مملواز قطعات عاشقانه شود.

پازوکی در خصوص حمایت از صداهای جدید در موسیقی ایران نیزگفت:رنگ وجنس صدای محمدیادگار را به عنوان یک  آهنگساز پذیرفتم چرا که صدای  گرمی دارد که یک صبوری خاصی درآن نهفته است در واقع موسیقی محمد یادگار را باید نشست وفقط با تمرکز گوش کرد.

این آهنگساز در خاتمه با اشاره به ارکستراسیون کار که نزدیک  به ارکستر گلهاست اظهار داشت: درزمان گذشته در موسیقی  گلها توان شنوایی و حوصله و صبوری مخاطب بالا بوداماامروزه به دلیل شرایط موجود این مسئله کمرنگ شده بنابراین میبایست به موسیقی گلهای به روز تر برسیم.

قطعه موسیقی «آرزوی نقش بر آب» به تهیه کنندگی پژمان بلورچی و موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی منتشر شده است.

چاپ
>