X

انجمن موسیقی ایران و موزیکچی تفاهم‌نامۀ همکاری امضا کردند

چهارشنبه, 25 دی 1398

انجمن موسیقی ایران و سامانۀ موزیکچی با هدف معرفی بیشتر فعالیت‌های هنری و هنرمندان حوزۀ موسیقی نواحی و دستگاهی کشور تفاهم‌نامۀ همکاری امضا کردند.

به گزارش نای، علی ثابت نیا، مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در خصوص این تفاهم‌نامه گفت: همکاری با اپلیکیشن «موزیکچی» با هدف معرفی بیشتر هنرمندان حوزۀ موسیقی نواحی و دستگاهی و خصوصاً شرکت‌کنندگان جشنوارۀ ملی موسیقی جوان انجام شده است.

ترویج موسیقی جدی و هنری ایران

وی افزود: این همکاری قرار است متقابل باشد؛ فایل‌های صوتی و تصویری که امتیاز آن متعلق به انجمن است جهت بارگزاری در فضای مجازی در اختیار اپلیکیشن موزیکچی قرار می‌گیرد و از سوی دیگر، این اپلیکیشن متعهد است برنامه‌های موسیقی کشور خصوصاً آن‌هایی که مرتبط با انجمن موسیقی ایران است را بارگزاری کند و از این طریق باعث پویایی بیشتر در فضای موسیقی خصوصاً در شهرستان‌ها شود.

وی در ادامه گفت: سامانۀ موزیکچی به پروژۀ استعدادیابی نیز فکر کرده است، پس از اینکه دربارۀ محتوای آن به توافق قطعی برسیم انجمن از طریق شعب خود در کشور برای معرفی آن کمک خواهد کرد. البته این همکاری منحصر به این اپلیکیشن نیست، پیش از این هم انجمن با فضاهای تحت وِب همکاری داشته است؛ فایل‌هایی را در اختیار آنها قرار داده، چرا که هدف کلی ترویج موسیقی جدی و هنری ایران است.

موزیکچی؛ سکوی رایگانی برای خوانندگان و اهالی موسیقی

جلیل صمدآقایی، مدیر سامانۀ موزیکچی در این خصوص گفت: انجمن یکی از مراکز اصلی و مهم صنعت موسیقی کشور است. اهداف خود را با انجمن در میان گذاشتیم، در بسیاری از بخش ها با یکدیگر همسو بودیم.

وی در مورد این سامانه توضیح داد: «موزیکچی» یک ابزار، ویترین و سکوی رایگانی است برای خوانندگان و اهالی موسیقی که به‌وسیلۀ آن می‌توانند آثار خود را معرفی و در معرض دید و سمع و نظر تمامی فارسی‌زبانان جهان قرار دهند. ضمناً در این سامانه برای استعدادهای جدید و ناشناخته یا کمترشناخته‌شده، ماژول خاصی طراحی گردیده تا همه با فرصتی برابر و عادلانه داوری، معرفی، رشد و حمایت شوند.

وی افزود: این سایت و اپلیکشن آن حدود دو سال پیش شروع به فعالیت کرده است. هدف اصلی از آنجا شکل گرفت که مردم علاقمندند موسیقی را هر جایی به‌راحتی و به‌سرعت و با کمترین هزینه گوش کنند. می‌خواهیم به‌صورت قانونی برای هنرمندان کشور انجام وظیفه کرده آلبوم‌ها و کنسرت‌هایشان را در این سایت بارگزاری کنیم. همچنین در این سامانه (WWW.MUZIKCHI.COM) مردم می‌توانند بلیت کنسرت‌ها را به‌راحتی خریداری کنند.

چاپ
>