X

افزایش سی درصدی آموزشگاه‌های هنری در سه سال

شنبه, 15 شهریور 1399

بیش از ۶ هزار آموزشگاه آزاد هنری دارای مجوز در کشور، به آموزش هنر می‌پردازند.

به گزارش نای، علی‌اکبر صفی‌پور (مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری) گفت: آموزشگاه‌های آزاد هنری بر اساس مصوبۀ ۴۷۷ شورای عالی انفلاب فرهنگی با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کنند و دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری، مسئولیت حوزه آموزش هنر را بر عهده دارد.

صفی‌پور ادامه داد: در حال حاضر، ۶ هزار آموزشگاه آزاد هنری دارای مجوز در کشور داریم که در رشتۀ‌ هنرهای تجسمی، موسیقی، نمایش، خوشنویسی و هنرهای سنتی آموزش می‌دهند و در سه سال اخیر، تعداد آموزشگاه‌های آزاد هنری، حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است. در واقع آموزشگاه‌های آزاد هنری مهم‌ترین بستر توسعۀ عدالت آموزش هنر در سراسر کشور از جمله مناطق محروم و روستاها هستند و نقش و سهم مهمی در ایجاد اشتغال و جذب هنرمندان و فارغ‌التحصیلان به بازار کار و رونق اقتصاد هنر بدون نیاز به سرمایه‌گذاری دولت ایفا می‌کنند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری گفت: بر اساس مصوبۀ ۴۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیئت نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری که با حضور هنرمندان و کارشناسان تشکیل شده است؛ وظیفۀ بررسی درخواست برای مجوز آموزشگاه‌های آزاد هنری را برعهده دارد.

چاپ
>